---< Sponsor Bağlantı >---

İstiridye Mantarı Nedir, Üretimi Nasıl Yapılmaktadır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


  İstiridye Mantarı Nedir, İstiridye Mantarı Üretimi Nasıl Yapılır?

İstiridye Mantarı diğer mantarlar gibi doğada yetişen ve yenilebilen mantar türlerinden biridir. İstiridye Mantarı kültür ortamında yetiştirilebilen nadir  türlerden bir tanesidir. Doğada yetişen, yenebilen ve kültürel ortamda yetişen nadir bir türdür. İstidye mantarı %95 oranında su barındırır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
İstiridye Mantarı Üretimi Nasıl Yapılır?

İstiridye Mantarı Üretimi Nasıl Yapılır?

İstiridye Mantarı Üretimi Nasıl Yapılır?

Ağaç kütüklerinden faydalanılarak istiridye mantarı üretimi yapılmaktadır. Bunun için en uygun ağaçlar kütükleri ise kayın, kavak,  gibi yumuşak dokulu ağaçlar gereklidir. İstiridye mantarı üretmek için bir matkap ucuyla ağaç kütüğün etrafına 4-5 cm büyüklüğünde delikler açılır ve miseller bu deliğe yerleştirilir. Tohumların üzeri eritilmiş bal mumuyla kapatılır. Kütüklerin üzeri siyah bir poşetle örtülür. 1,5 ay kadar  bu şekilde bekletilir ve poşet çıkartılır.  4-5 ay sonra da ilk hasat yapılmaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- İstiridye Mantarı Nedir, Üretimi Nasıl Yapılmaktadır? admin tarafından 16 Haziran 2014 tarihinde , Bahçe Ve Çiçek Bakımı kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
İstiridye Mantarı Nedir, Üretimi Nasıl Yapılmaktadır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz