---< Sponsor Bağlantı >---

İsmail İsminin Anlamı Nedir, İsmail İsmi Ne Manaya Gelmektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İsmail İsminin Anlamı Nedir, İsmail İsmi Ne Manaya Gelmektedir?

İsmail İsminin Anlamı Nedir, İsmail İsmi Ne Manaya Gelmektedir, İsmail İsim olarak çocuklara konulmasında dinimiz açısından bir sakınca var mıdır?

Yeni doğan Erkek çocuklarına İsmail ismi verilmektedir. İsmail ismi çocuklarımıza vermek dinimizce caiz mi diye soracak olursanız, İsmail ismini çocuklarımız İsmail ismini koymakta hiç bir sakınca yoktur.

İsmail isminin anlamına gelince

İsmail: Hz. İbrahim (a.s.)’in oğlu. İbrahim (a.s.) O’nu Allah’a kurban olarak adamış ve sözünde durmak için harekete geçmiştir.Fakat Allah (c.c.) O’nu son anda Cebrail aracılığıyla durdurmuş ve bu imtihanı kazandığını bildirmiştir. İsmail (a.s.) Kur’an’da ismi geçen peygamberlerdendir ve babasıyla beraber Ka’be’yi inşa etmişlerdir

Gerçekten çok güzel bir isim ve anlamıda çok güzel.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
bebek isimleri ve anlamları
bebek isimleri ve anlamları
 


- İsmail İsminin Anlamı Nedir, İsmail İsmi Ne Manaya Gelmektedir? admin tarafından 9 Haziran 2014 tarihinde , Bebek İsimleri Ve Anlamları,Çocuklarımızla İlgili Herşey,Kadın kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
İsmail İsminin Anlamı Nedir, İsmail İsmi Ne Manaya Gelmektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz