---< Sponsor Bağlantı >---

İsilik Hastalığı Nedir, Tedavisi Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İsilik Hastalığı Nedir, İsiklik Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

Özellikle yaz aylarında ve aşırı sıcak zamanlarda ve fazla terlemeyle ortaya çıkan İsilik hastalığı Nedir, İsilik hastalığının tedavisi nasıldır kısaca açıklamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İsilik Hastalığı Nedir

İsilik: Sıcaklık ve aşırı terleme neticesinde ve ter kanallarının tıkanmasıyla ortaya çıkan kızarıklıklardır. İsiliğe ter bezlerinin tıkanması yol açmaktadır.

İsilik Hastalığı Nedir, Tedavisi Nasıldır?

İsilik Hastalığı Nedir, Tedavisi Nasıldır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İsiklik Hastalığının Tedavisi Nasıldır?

İsilik hastalığı sık sık banyo yapmakla, isilik  olan kesimi kolonya ve içkiyle yıkamak veyahut asit borikli pudrayla pudralamak iyi sonuçlar vermektedir. Ayrıca da  içkiden ve ağır yiyeceklerden kaçınmalı ve sık sık çamaşır değiştirmelidir.

İsilik sıcak havalarda bebeklerin ense ve omuzlarında küçük pembe lekeler halinde görülür. Göğüse ve sırta doğru da dağılabilen kirlerin bazılarında beyaz noktalar belirir. Rehabilitasyon için isilikleri günde birkaç defa karbonatlı suyla silmek gerekir. Karbonatlı su, bir fincan temiz suya, bir çay kaşığı dolusu karbonat katılarak hazırlanır. Bir rehabilitasyon yolu de, bebeği talk pudrasıyla döküntü ve kızarık olan bölgeleri putralamak da isilik hastalığına iyi gelmektedir.

 


- İsilik Hastalığı Nedir, Tedavisi Nasıldır? admin tarafından 9 Aralık 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
İsilik Hastalığı Nedir, Tedavisi Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz