---< Sponsor Bağlantı >---

İnternet Bağımlılığı Nedir, Dikkat Eksikliği Yapar mı?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İnternet Bağımlılığı Nedir, İnternet Bağımlılığı Dikkat Eksikliği Yapar mı?

 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İnternet,bilgisayarların çoğalması,  yaygınlaşması ve  her okula , her eve girmesiyle birlikte eğitimin bir parçası haline gelmiştir.Neyi  ne kadar bildiğimiz ve hatırladığımız değer kaybederken bilgiye en hızlı nasıl ulaşılır ve nasıl değerlendirirsiniz sorusunun önemi artmaktadır.

Gençler internette sörf yaparken aynı anda mesajlaşıyor, bir yandan da ceb telefonuyla konuşa biliyorlar.İnternet bağı koptuğu zamanda hayat damarlarından biri kesilmiş gibi hisseden bir dünya gençlik  de var.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İnternet Bağımlılığı Nedir, Dikkat Eksikliği Yapar mı?

İnternet Bağımlılığı Nedir, Dikkat Eksikliği Yapar mı?

İnternette gezinmek, bulmaca  ve  sudoku çözmek gibi beyni zinde tuttuğunu ve diğer yandan da artan bilgi kirliliği ,okuma alışkanlığının değiştiği, bağımlılık  ve dikkat eksikliği gibi zararlara yol açtığı gözden kaçırılmamalı.

İnternette gezinirken karşımıza çıkan bir sürü seçeneği  tıkla,  tıkla sürekli karar mekenızmamızı çalıştırırız.Beynimiz çok özel bir sistem oldugu içinde sürekli beyin jimlastiği yaparız.Beyin egsersizleri yaparkende bazı sinir nöronları gelişirken bazılarınıda körelebilir.

İnternette gezinirken beynimiz normal zihinsel aktivitelere kıyasla daha fazla çalışır.Bilgi bombardımanına maruz kalan beynimiz bu bilgileri ayıklamak zorlaşırken gereksiz bilgileride beynimizde tutarız.Bilgiyi ayıklamak bu  bilgi kirliliğnin içinden doğru bilgiyi  süzüp çıkarmakta zorlanırız.Bu yogunlukta çalışan  ve interneti sürekli kullandığımızdan  beynimize  bazı yan etkileri de olabilir.Buda diger konulara tam odaklanamama ve dikkat eksiliğine yol açarbilir.

 

 

 

 


- İnternet Bağımlılığı Nedir, Dikkat Eksikliği Yapar mı? admin tarafından 24 Aralık 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Genel,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
İnternet Bağımlılığı Nedir, Dikkat Eksikliği Yapar mı? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz