---< Sponsor Bağlantı >---

İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözü Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözü Açıklaması Nasıldır?

İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözü Açıklaması Nasıldır, İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözü İle Ne Anlama Gelmektedir?

Atasözlerimiz büyük bir tercübeye ve gözlerle dayanarak söylenmiştir. Her bir atasözümüz de ayrı bir mana ve ayrı bir güzellik vardır. İşte bunlardan bir tanesi de İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözümüzdür. İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözünü kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
 Atasözleri Ve Anlamları
Atasözleri Ve Anlamları

İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözünün Açıklaması

Bu atasözünde insanın isiminin çıkması demek, o kişiye toplumda haklı veyahut haksız belli bir sıfat konulduğu mananını taşır. Örneğin içkici, hırsız, ırz düşmanı gibi nitelemeler alabilir insanlar. Bu tür değerlendirmeler toplumda bir kez oluştuunda artık bunu değiştirmek çok fakat çok zordur.

Bir hata ile genç yaşta hırsızlık yaptığınızı düşünelim. Yalandığınızda ve hırsızlık yaptığınız etrafta dağıldığında hırsız olarak nitelendirilebilirsiniz. İsterseniz hayatınızda yaptığınız tek hırsızlık o olsun. Yeniden de insanların aklında bir yerde sizin hırsız olduğunuz görüşü bulunur. Bundan kurtulmak, o vaziyeti izah etmek, insanların önyargılarını kırmak harbiden imkansızdır. Bu yüzden atalarımız, insanın isimi çıkacağına canı çıksın demişlerdir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözü Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 12 Eylül 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
İnsanın Adı Çıkacağına Canı Çıksın Atasözü Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz