---< Sponsor Bağlantı >---

İnsan Vücudunda Bulunan Diyafram Nedir, Nerede Bulunmaktadır


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İnsan Vücudunda Bulunan Diyafram Nedir, Diyafram Nerede Bulunmaktadır, Diyaframın Yapısı Nasıldır?

insan Vücudu bir fabrika gibidir. Fabrikada bulunan makinelerin isimleri ve görevleri farklıysa, vücudumuzda bulunan organların isimleri ve görevleri de farklı farklıdır. Diyafram da bunlardan birtanesidir. Diyafram nedir, nerede bulunmaktadır, yapısı nasıl gibi soruları kısaca cevaplamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
İnsan Vücudunda Bulunan Diyafram Nedir

İnsan Vücudunda Bulunan Diyafram Nedir

Diyaframın Yapısı Nasıldır?

İnsan vücudunda bulunan bulunan Diyafram, bir adale (kas) çeşididir. Bu kas (diyafram) Göğüs boşluğunun alt bölümünü kapsamaktadır ve yassı bir yapıya sahiptir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Diyafram Nerede Bulunmaktadır

Diyaframın bulunduğu bölgeye gelince Diyafram göğüs boşluğu ile karın boşluğu arasında bulunmaktadır. Diyafram kasının diğer bir isimi da karın kası olarak adlandırılmaktadır. Kısaca Diyafram; Göğüs boşluğu ile karın boşluğunu birbirinden ayıran yassı kasa diyafram denilmeltedir.


- İnsan Vücudunda Bulunan Diyafram Nedir, Nerede Bulunmaktadır admin tarafından 7 Eylül 2014 tarihinde , Biyoloji Dersleri,Ders Notlarım kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
İnsan Vücudunda Bulunan Diyafram Nedir, Nerede Bulunmaktadır isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz