---< Sponsor Bağlantı >---

İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır, İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Yazarı Kimdir?

İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Yazarı: Tolstoy

Kitap Özetlerini Vermeye Devam Ediyoruz, ünlü yazar Tolstoy’ un tanınmış kitabı olan İnsan Ne İle Yaşar Kitabının  özetini kısaca sizler için vermek istiyoruz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Özeti

Simon’ un ne evi ne de kendine ait bir toprağı vardır. Kendi halinde bir kunduracıdır. Kundura yaparak geçimini sağlamaktadır.  Karısı ve çocuklarıyla da küçük bir  kulübede yaşamaktadır. Yaşadığı yerde  Emek ucuz ekmek ise çok pahalıdır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

İnsanlar Ne İle Yaşar Kitabının Özeti

İnsanlar Ne İle Yaşar Kitabının Özeti

Günlerden bir  gün Simon koyun postu almak için köy gitmek için yola koyulur ve köye gittiğinde ise de  koyun postunu satın alacağı kişi evinde yoktur.  Simon ise geri dönmek zorunda kalır.  Geri dönerken de Türbenin arkasında çırıl çıplak oturan bir adam görür. Orada oturan adam ise  Mihael yani  Allah tarafından cezalandırılan melektir.  Simon önce çok  korkar ve  görmezlikten gelir. Sonra içine bir kurt düşer ve  geri döner. Adamın üstünde herhangi bir darbe yoktur ve sadece yaslanmış oturmaktadır.  Mihael gözlerini açıp, Simon’un yüzüne bakar. Bu bakış da Simon’un adamı sevmesine yeter.  Simon üstündeki birkaç parça eşyayı Mihael e verip , ikisi birlikte evin yolunu tuttular.

Küçük kulübeye geldiklerinde ise  Simon’un karısı Matryon çok sinirlidir. Evine  bir dilenci getiriyor diye sinirlenmişti. Üstelik üstünde Simon’un eşyalarını görünce siniri iki katına çıkmıştır. Matryona Simon’u yanına çağırıp konuşur.

Simon karısına “Neden ön yargılı davranıyorsun? Önce adama sor neyin nesidir diye! ” Matryona dahada öfkesi daha da artmıştır. Sonra birlikte  yemek yerler. Matryona Mihael e yemek verip ve Mihael gülümsedi, gülünce yüzünde bir nur parlayı verdi.

Sabah olduğunda Simon erken  kalktın da Mihael hala uyumaktadır. Simon un sesini duyunca uyanır. Simon ona ne iş biliyorsun diye sorar.  Ve o hiç bir iş bilmiyorum cevabını alır. Simon çok şaşırır.

Sonra Simon  ve Mihael’i Kundura dükkanına alır  ve birlikte çalışmaya başladılar. Mihael işi 1 ayda öğrenmesine karşın Simon’dan daha güzel işler çıkarmaktadır

Soğuk bir kış günü Simon ve Mihael kundura dükkanın da çalışırken kızağa bozulmuş üç atın çektiği,   bir araba kulübelerinin önüne gelip durur. Kürk paltolu bir adam  arabadan iner.  Matryona yerinden fırlayıp kapıyı hemen açar ve  Simon ayağa kalkıp gelen beyefendi ye selam verir

Beyefendi yardımcısından derigetirmesini  ve Simon’dan onun için bir çizme yapmasını ister. Bu çizmeyi bir sene giymek istediğini ama ne şekli bozulsun ne dikişleri sökülsün diye şart koşar. Simon kızgın adamı görünce korkmuştu ve yavaşca  Mihael e işi alıp almaması gerektiğini sorar. Mihael evet al der Ve Simon beyefendinin ölçülerini alır.  Beyefendi diz bölümünü dar yapmamasını ister.

Mihael ve Simon çizmeyi  yapmaya başlarlar. Ama  Mihael çizme yerine terlik yapar.  Simon çok öfkelenir ve bağırmaya başlar. Ne yaptın diye.

Beyefendinin karısı çizmeler için bir uşak göndermiştir.  Beyefendinin  artık o çizmelere ihtiyacı olmadığını, beyefendinin vefat ettiğini söyler.  Mihael uşağın hemen peşinden deriden  artakalanları toparlayıp ,yaptığı terlikleri önlüğüne silip deri paketiyle  birlikte  uşağa verir.

 


- İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır? admin tarafından 11 Eylül 2014 tarihinde , Eğitim,Kitap Özetleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
İnsan Ne İle Yaşar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz