---< Sponsor Bağlantı >---

İmla Kuralı Nedir, İmla Kuralı Nasıl Ortaya Çıkmıştır


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İmla Kuralı Nedir, İmla Kuralı Nasıl Ortaya Çıkmıştır, İmla Kuralı Ne İşe Yaramaktadır?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere  İmla Kuralı Nedir, İmla Kuralı Nasıl Ortaya Çıkmıştır.  İmla Kuralı konusunda Kısaca Bilgi vermek isteriz.  İmla Kuralı konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak istemekteyiz.ne nedir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir yazıda doğabilecek tüm karışıklıkların önüne geçmek, yanlış okumayı önlemek, okumayı ve anlamayı kolaylaştırmak, herkesin aynı şekilde yazıp okumasını sağlamak için belirlenmiş olan kaidelere imlâ kuralları denmektedir.
Bu kaidelerden birçoğu aslında manaya ve telâffuza bağlıdır. Mana ve telâffuz; akla, mantığa, ananeye, çoğunluğa vb.ne uyduğu takdirde -zati yazıldığı gibi okunan ve okunduğu gibi yazı bir dil olan- Türkçenin imlâsı kolayca halledilecektir.


- İmla Kuralı Nedir, İmla Kuralı Nasıl Ortaya Çıkmıştır admin tarafından 1 Mayıs 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
İmla Kuralı Nedir, İmla Kuralı Nasıl Ortaya Çıkmıştır isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz