---< Sponsor Bağlantı >---

İç Ticaret Nedir, Genel Tanımı Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


İç Ticaret Nedir, İç Genel Tanımı Nasıldır, İç Ticaret Kimler Arasında Yapılır?

İç Ticaret deyince aklımıza bir ülkenin kendi iç pazarlarına yönelik olarak yapılan alım satına  iç ticaret denilmektedir. Diğer bir ifadeyle de iç ticaret aynı ülke sınırları  içerisin de mal ve hizmetlerin bir fiyat karşılığında yer değiştirmesi ve alınıp satılmasıdır. İç ticaret ise ticaretin yapıldığı ülkeye ait ticari yasalar ve kanunlar çerçevesinde yapılmaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
İç Ticaret Nedir, Genel Tanımı Nasıldır?

İç Ticaret Nedir, Genel Tanımı Nasıldır?

Ülkeler arası ticarette  olduğu gibi bir ülkenin kendi içerisinde de fiziki,beşeri ve sosyo-ekonomik coğrafi koşulların  ve bölgeler arası farklılıklar da iç ticaret dinamizmini oluşturmaktadır. Bir ülkede nüfusun gayri muntazam dağılışı, bölgeler arasında iklim koşullarının farklılıkları nedeniyle de zirai imalatta faklılıkların olması ve bir ülke içinde endüstri faaliyetlerinin belli coğrafyalarda toplanması gibi nedenler iç ticaret faaliyetlerin oluşmasında katkıda bulunmaktadır. Bölgeler arası farklılıkların yer altı ve yer üstü zenginliklerin de iç ticarete etki eden unsurlar arasındadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 


- İç Ticaret Nedir, Genel Tanımı Nasıldır? admin tarafından 20 Kasım 2014 tarihinde , Ders Notlarım,Muhasebe Dersi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
İç Ticaret Nedir, Genel Tanımı Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz