---< Sponsor Bağlantı >---

Yeşil Kiraz Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?, Yazarı Kimdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Yeşil Kiraz Kitabının Geniş Özeti Nasıldır,Yeşil Kiraz Kitabının Yazarı Kimdir?

Yeşil Kiraz Kitabının Yazarı: Gülten Dayıoğlu

Kitap Özetlerini Vermeye Devam Ediyoruz, ünlü yazar Gülten Dayıoğlu‘ ın tanınmış kitabı olan Yeşil Kiraz Kitabının  özetini kısaca sizler için vermek istiyoruz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Yeşil Kiraz Kitabının Özeti

 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Yeşil Kiraz Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?, Yazarı Kimdir?

Yeşil Kiraz Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?, Yazarı Kimdir?

Kiraz, genç bir kızdır ve gözü hep yükseklerdedir.  Kendi yaşadığı ve ailesinin sürdüğü hayat biçimini beğenmemektedir. Yaşadığı  sefil hayat onu yalanlara sürüklemektedir.

Kiraz ve ailesi köyden şehre göçerler.  Şehirde çalışıp gecekondu sahibi olabilmek istemektedirler. Kirazın babası bir apartmanda kapıcı olarak çalışmaya başlamıştır. Apartmanın hemen giriş katında oturmaktadırlar. Kiraz ise bu yaşadığı hayat şeklini hiç beğenmemektedir. Annesinin ve babasının giydiği eski  püskü kıyafetlerden  utanç duymaktadır. Kiraz okula gitmeye başlamıştır ve okulda da öğretmenine ve arkadaşlarına babasının kapıcı olduğunu ve bir apartmanda yaşadıklarını söyleyemez.

Çeşitli yalanlar uydurmaktadır. Kiraz  yaz tatillerinde ise kuaförde çalışmaya başlamıştır. Kazandığı parayı annesine vererek ev  almak için biriktirmektedirler. Kiraz artık büyümüştür ve güzel genç bir kız olmuştur. Annesi  ve babası da  baskı yapmaya başlarmışlardır. Kiraz bu vaziyetten hiç memnun olmamaktadır.  Okulda müge isminde yeni bir kızla tanışır ve çok  yakın bir arkadaş olurlar. Mügenin ailesi çok zengindir ama müge ile pek fazla ilgilenememektedirler.  Bundan dolayı da müge çok serbest bir kız olarak büyümektedir. Kirazın hiç erkek arkdaşı yoktur ama mügenin birçok erkek arkadaşı vardır.

Birgün müge ile beraber bir otelin  havuzuna giderler orda Mustafa ve Özgür isminde iki  erkekle tanışırlar. Kiraz biraz mesafelidir ama bir müddet sonra Özgüre aşık olmuştur.  başlar onunla çok güzel bir beraberlikleri olur ancak sonra özgür onunailesi ve kendi ile ilgili söylediği yalanları anlar ve Başlangıçta çok güzel bir arkadaşlıkları vardır. Ve her zaman kiraz’ a  yeşil kirazım diye hitap etmektedir. Kirazın söylediği yalanlar ortaya çıkar ve artık çürük kiraz sen bir çürük kirazsın! Demeye başlar.  Bu sözler  ise kirazın çok ağırına gitmektedir  ve kiraz arkadaşından ayrılmıştır.

Aradan bir sene geçer ve süre içerisinde kiraz ile özgür hiç karşılaşmamışlardır. Fakat  bir gün yolda  karşılaşırlar  ve özgür onu arabasına binmeye ikna eder . Aklında kirazdan alacağı intikam vardır. Ve kiraz birlikte olup ondan da böylece intikam alacağını düşünür. Ancak  kirazda onunla  böyle ödeşe bileceğini düşünerek  kabul etmiştir.

Birlikte olmuşlardır ama bir süre  sonra kiraz gebe kalmıştır. Özgürün bu hamilelikten hiç  haberi olmaz çünkü kiraz bebeği aldırmıştır.

Kiraz da bu olaydan bir ders almıştır artık, yalanla hiçbir yere varılamıyacağı çok geç olsada öğrenmiştir.


- Yeşil Kiraz Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?, Yazarı Kimdir? admin tarafından 21 Ağustos 2014 tarihinde , Eğitim,Kitap Özetleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Yeşil Kiraz Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?, Yazarı Kimdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz