---< Sponsor Bağlantı >---

Hava Kesesi Nedir, Görevleri Nelerdir, Hava Kesesi Nerede Bulunmaktadır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Hava Kesesi Nedir, Hava Keseciğinin Görevleri Nelerdir, Hava Keseciği Nerede Bulunur?

Vücudumuzun sağlığı için çok önemli görevleri olan Hava Kesesi Nedir, Görevleri Nelerdir, Hava Kesesi Nerede Bulunmaktadır? kısaca açıklamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Hava keseciği olarak da adlandirilan alveol, akciğerde bronşçukların bittiği bölümde yer almakta olan.ve kese biçimindeki boşlukların son bulduğu yer ve uç dur.

Akciğerlerin ana görevi olan kanın temizlenmesi işlemi ise bronş adi verilen bölümlerin uç bölümünde  yer alan hava keseleri yani alveolarin sayesinde gerçekleştirilmektedir. Hava keseleri yani bir alveoller akciğer yüzeyinin daha geniş olmasını sağlamaktadir. Bu da solunum işlemini kolaylaştırmaktadır. Hava ile kan arasında bulunan alışverişi alveollerde yapılmaktadir. Hava keselerinin etrafın da ise kılcal bir damar ağı (kapiller ağ) çepeçevre sarmaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Hava Kesesi Nedir, Görevleri Nelerdir, Hava Kesesi Nerede Bulunmaktadır? admin tarafından 7 Kasım 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Hava Kesesi Nedir, Görevleri Nelerdir, Hava Kesesi Nerede Bulunmaktadır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz