---< Sponsor Bağlantı >---

Halo ve Horn Etkisi Nedir, Halo ve Horn Ne Anlama Gelmektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Halo ve Horn Etkisi Nedir, Halo ve Horn  Ne Anlama Gelmektedir, Halo Ve Horn Etkisi Hakkında Genel Bilgiler?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Halo ve Horn Etkisi Nedir, Halo ve Horn  Ne Anlama Gelmektedir, Halo Ve Horn Etkisi Hakkında Genel Bilgiler, Konusunda  çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Halo Etkisi Nedir:  Birini ilk gördüğümüz anda edindiğimiz izlenime bakarak, kişinin diğer özellikleri ile ilgili çıkarımlar ve yargılar  yapmaktır. Başka bir deyişle ilk izlenimin, kişinin diğer özellikleri ile ilgili tahminde bulunurken bizim için temel oluşturmasıdır. İlk izlenim çok önemlidir.

 Halo ve Horn Etkisi Nedir

Halo ve Horn Etkisi Nedir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Horn Etkisi Nedir: Kişinin sahip olduğu bir tane negatif özellikten yola çıkılarak, diğer özellikleri ilede  ilgili  negatif çıkarımlar ve olumsuz düşünceler ortaya koymaktır.Bir başka bir deyişle, kişinin o negatif özelliğine bakarak genel olarak kişi ile ilgili negatif bir düşünceye erişmektir. 

Kısaca Halo, Horn Etkisi:  Kişilerin belirli bir özelliği  yada belirli bir konudaki başarısızlığı sebebiyle, genel olarak pozitif değerlendirilmesi veya tersi bir şekilde, belirli bir özelliği yani bir konudaki başarısızlığı nedeniyle genel olarak negatif değerlendirilmesidir.


- Halo ve Horn Etkisi Nedir, Halo ve Horn Ne Anlama Gelmektedir? admin tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Halo ve Horn Etkisi Nedir, Halo ve Horn Ne Anlama Gelmektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz