---< Sponsor Bağlantı >---

Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır, Halı Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır, Halı Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir?

Halılar çabuk kirlenir ve  bir o kadarda zor temizlenir. Halı silmek ve halıların temizliği oldukça zor, zahmetli ve bir o kadar da yorucu bir iştir. Bazı inatçı lekeler vardır ki çıkartması hayli zordur.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Halıya Yapışan Sakızları  Nasıl Çıkartırız  
Sakız halının üzerinde  yapışkan bir kir oluşturur. Halının üzerine  yapışmış ve kurumuş  sakız lekelerinin yumuşaması için biraz yağ çözücü sıkın 5-10 dakika bekleyin halıya yapışan sakız  tanecikleri  yumuşayacaktır. Sonra  sodalı su yapın ve  temiz bir bezi lekenin üzerine bastırmak ve birkaç dakika bekleyin bu yeterli olacaktır. Sakız lekelerinin çıktığını görürsünüz.

Yağ lekesinin Çıkartılması

Yağ lekeleri  çıkartılması oldukça zordur.  Halıdaki yağ lekelerini çıkartmak   yağlı  lekelerin üzerine bir gece öncesinden  mısır nişastasını lekenin üzerine dökün. Elektrikli süpürgeyle nişastaları çektirin.Yağ lekeleri çıkacaktır. Leke ve kalıntı  hala varsa  lekekaybolana kadar  lekenin üzerine bir bez yardımıyla sirke uygulayın. Yağ  kirlerini gidermek için yağ çözücülerden de faydalana bilirsiniz.  Ardından havlu peçete veya temiz bir bez yardımıyla leke kaybolana dek silebilirsiniz.  Durulamak içinde  nemli bir süngerle  lekenin üzerini iyicemen silin.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Şurup , Şekerli su ve reçel gibi  yapışkan lekeleri nasıl çıkarta biliriz.
Mutfak halımızın üzerine dökülen şurup, tatlı, şekerli su  veya reçelin halıya dökülmesi bir felakettir. Yapışkan lekerin çıkartılması da oldukça zordur.  Bu  gibi şekerli ve yapışkan sıvı lekelerin temizliğinde yapmamız gereken , bir çay kaşığı bulaşık deterjanını bir çay kaşığı ılık suyla karıştırarak bir solüsyon elde edip, spreyli bir kaba koyup  lekenin üzerine sıkmamız gerekir. Sonra kağıt havlu veya temiz bir bez yardımıyla  silelim.  Sonrada temizbir su ileiyice silip duruluyalım.ap lekesinin temizlenmesi:
Şarabın tanen içermesi nedeniyle şarap lekelerinin yok edilmesi bazen çok zordur. Halıdaki kırmızı ve beyaz şarap lekelerini yok etmek için bazı basit solüsyonlar vardır. Örneğin, eğer halıya kırmızı şarap döküldüyse, lekenin üzerine derhal bir bardak beyaz şarap dökün. Beyaz şarap kırmızı şarabı etkisiz kılacak, böylelikle leke kaybolacaktır. Beyaz şaraptan kaynaklanan lekeleri ise bir miktar sirkeyle bastırmanız yeterli olacaktır. Her iki lekeyi yok etme metotları da beş dakikadan az bir zamanı alır.

 


- Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır, Halı Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir? admin tarafından 10 Ekim 2013 tarihinde , Kadın,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkarılır, Halı Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz