---< Sponsor Bağlantı >---

Güneşle Yön Nasıl Bulunur?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Güneşle Yön Nasıl Bulunur, Güneşle Nasıl Yönümüzü Buluruz?

Issız bir yerde kaldınız, yönünüzü ve nereye gideceğinizi de bilmiyorsunuz. Elinizde de yön belirleyici hiçbir alet te yok. Bir takım yöntemlerle yönünüzü bulmak mümkündür. Bunlardan bir taneside güneştir. Güneşe göre yönünüzü bulabilirsiniz. Nasıl mı işte kısaca cevaplamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Güneşle Yön Nasıl Bulunur?

Güneşle Yön Nasıl Bulunur?

Evvela bir çubuk veya bir ağaç dalı alalım. Bu çubuğu toprağa 50 santimetre boyunda saplamalısınız. Hemen peşinden de  çubuğun gölgesinin nereye kadar geldiği toprakta işaretleyin. Bu işaretten yola çıkarak 20 santimetre lik hareket edinceye kadar bekleyin. Bu işlem ise en az 15 dakika sürmelidir. Bu işlem bitince gölge boyunu tekrar işaretleyin. İki işaret arası birleştirmelisiniz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bu doğrunun ilk ucu Batı istikameti sonraki ucu ise Doğu istikametini göstermektedir.

Yene Güneşten yararlanarak istikamet bulma için farklı bir metot daha kullanılmaktadır. Güneşli bir günde akrep ve yelkovanı olan bir saat alın elinize. Saattin akrep olan kısmını  Güneş’e doğru çevrin. Saatte ki 12 sayısı ile akrebin meydana getirdiği açı ortay Güney- Kuzey açısını göstermektedir


- Güneşle Yön Nasıl Bulunur? admin tarafından 22 Eylül 2014 tarihinde , Ders Notlarım,Fen Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Güneşle Yön Nasıl Bulunur? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz