---< Sponsor Bağlantı >---

Güneşin İnsan Yaşamındaki Yeri Ve Önemi Nedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Güneşin İnsan Yaşamındaki Yeri Ve Önemi Nedir, Güneşin İnsan Hayatındaki Önemi Nedir?

Dünya üzerinde yaşayan tüm varlıklar ve canlılar için güneş bir hayat kaynağıdır. Güneşin insanlar üzerinde yaptığı en temel yararlar arasında, bir hayli hastalığın rehabilitasyonunda kullanılan antibakteriyel tesiri vardır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Güneşin İnsan Hayatındaki Önemi Nedir?

Güneşin İnsan Hayatındaki Önemi Nedir?

 

Güneşin İnsan Hayatındaki Önemi Nedir?

Bu arada vücudun D vitamini sentezlemesini gerçekleştirdiği için bilhassa çocukların kemik gelişimine faydalı temel bir rol üstlenmektedir.İnsan tenine sağladığı bronzluk tesiri ile estetik bir ehemmiyete sahip olan güneş, iltihaplı sivilce ve sivilce rehabilitasyonunda de çok işe yaramaktadır. Fakat, tüm bu yararları içeren temel hayat kaynağımız güneş, ozon tabakasının incelmesiyle birlikte   insanlar için bir tehlike unsuru haline gelmeye başlamıştır. Ozon tabakasının incelmesiyle beraber, yer yüzüne erişen ultraviyole ışını miktarında büyük bir artış olmuştur. Önceleri yeryüzüne yalnızca A ve B ultraviyole ışınımı erişirken günümüzde  C ultraviyole ışınımı da erişmeye başlamıştır. A ultraviyole ışınımı cildin erken yaşlanması ve kırışmasına kapı aralarken, B ve C ultraviyole ışınımları ise cilt kanserleri rizikonunu artırmaktadır. Bu yüzden de yalnızca deniz yada havuz kenarında güneşlenirken değil, günün her saatinde güneşten savunmamız büyük bir ehemmiyet taşımaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Özellikle yaz aylarında ve güneşin en tepede olduğu zamanlarda mümkün olduğunca dışarı çıkmamaya ve güneşte kalmamaya özen göstermeliyiz. Zira güneşten faydalanmak yerine daha kötü sonuçlar doğurabilecek zararlarını görebiliriz.


- Güneşin İnsan Yaşamındaki Yeri Ve Önemi Nedir? admin tarafından 29 Haziran 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Güneşin İnsan Yaşamındaki Yeri Ve Önemi Nedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz