---< Sponsor Bağlantı >---

Gül’ ün Ve Gül Suyunun Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Gül’ ün Ve Gül Suyunun Bilinmeyen Faydaları Nelerdir,

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İnsan hayatında gülün önemli bir yeri vardır. En mutlu anımızda sevdiğimize gül veririz,  Gül insanlara manevi bir huzur vermektedir. Ruhumuzu ısıtan gül, gül suyu ile de  cildimizi beslemektedir. Gelin birlikte Gül ve Gül Suyunun faydalarına bir göz atalım.

Dünyanın bilinen en daha önceki güzellik sırrı olan gül ve gül suyu ispat etmiş bir iksirdir. Çok eski vakitlerde kadınlar cilt ve saç güzelliklerini gül suyu ile sağlarlarmış. Osmanlı imparatorluğu vaktinde sarayın bir gül bahçesi olduğu ve saray kadınları için özel kremler ve losyonlar üretildiği biliniyor. Bugün tanıdığımız pek çok tanınmış kişi gül suyu kullanıyor.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Cildinizde bol sivilce ve akne izi varsa gül suyu ile cildinizi temizleyin. Cildiniz hem tabii nem balansını bulacak hem de sivilceler azalacaktır.

Gül suyu mükemmel bir makyaj temizleyicidir. İçinde kimyevi madde yoktur ve cilde zarar vermeden makyajınızı silmenizi sağlar. Üstelik derinlemesine temizlik yapar.

Gül suyu ile çeşitli bitkisel yağlar karışırsa ortaya bir cilt losyonu çıkar. Jojoba, yasemin veya aloe vera kullanarak bunu yapabilirsiniz. Cildinize mükemmel bakan bir cilt losyonunuz olur. Bilhassa duş sonrası kullanılırsa nemi cildinize hapsederek cildi canlandırır

suyu ile saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Saçlarınızın derisine masaj yaparak, gül suyunu yedirin. Deniz sonrası veya boya sonrası kullanıldığında saçları mükemmel nemlendirir.

Gül suyu ve bepanten merhem bir araya getirilip kullanılırsa mükemmel bir cilt yenileyici kreminiz olur. Bu merhem cildin yapısını kuvvetlendirir ve aydınlatır. Işıltılı bir parlaklık verir.gül ve gül suyunun faydaları

Çok terlediğinizde gül suyunu kasıklarınıza, boynunuza sürerseniz ferahlarsınız. Gül suyu yemeklere aroma katar, üstelik ağız kokularını bastırır.

Gül suyu koklamak belleği geliştirir. Bu nedenle yatak odanızda gül suyu bulundurun. Yatak odanızda gül bulundurmak dahi bellek ve beyniniz için sıhhatlidir. Yapılan araştırmalarda gül kokusu ile uyku uyumanın alınan bilgileri sıhhatli olarak beyne kaydettiğini ve hafızayı geliştirdiğini ortaya çıkarmıştır.

Gül ve gül suyunun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Gül suyu ciltte mucizeler yapmaktadır. Tenimize  tazelik ve canlılık kazandırdığı gibi, ruhumuzu da dinlendirmektedir, miss gibi kokusuyla.

Güzel bir sözü de sizlerle paylaşmak isterim.

Sevdiklerinize gül verin, gülünüz yoksa gülüverin.


- Gül’ ün Ve Gül Suyunun Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? admin tarafından 14 Şubat 2014 tarihinde , Cilt Bakımı Ve Güzellik,Kadın kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Gül’ ün Ve Gül Suyunun Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz