---< Sponsor Bağlantı >---

Genç Prens’ in Dönüşü Kitabının Özeti Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Genç Prens’ in Dönüşü   Kitabının Özeti Nasıldır?

Genç Prens’ in Dönüşü   Kitabının Özeti Nasıldır, Genç Prens’ in Dönüşü   Kitabının Yazarı Kimdir?

Genç Prens’ in Dönüşü   Kitabının Yazarı: A.G. Roemmers

Sevginin simgesi olan Küçük Prens büyüyüp dünyaya gelseydi ve bseydi ne olabilirdi? Yine masum kalıp, o güzel masumiyetini  koruyabilirmiy di acaba. , Günümüzde yaşanmakta olan acılara , hastalıklara nasıl karşı durup nasıl  cevap verirdi?

------- Sponsorlu Reklamlar -----
Genç Prens' in Dönüşü   Kitabının Özeti Nasıldır?

Genç Prens’ in Dönüşü Kitabının Özeti Nasıldır?

Patagonya’nın otobanlarında yolcu eden bir adam ve Genç Prens’in karşılaşmıştır ve arabasına almıştır. Böylece  ve 3 günlük yol serüvenleri başlamıştır. Mutluluk, sevgi, inanç, ayrılışlar ve düzen üzerine sohbetlerle geçen bir macera başlamıştır. Hayata  ve insanlık üzerine dair sohbetler yapmışlar ve  birbirlerine hikâyelerini  anlatmışlardır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Birisine iyilik yaparsan kendini daha iyi hissedeceğin, birisini seversen senin daha çok sevileceğin ve insanları katiyen yargılamamak gerektiğini küçük olaylarla bize aktarmış yazar. Başka bir söylemle, ne kadar sevgiden uzak, yeknesak ve içine kapanık hayatlar yaşadığımızı anımsatmış bize. Vurguladıklarım;

“Zorluklar, büyümene ve mükemmeliyet hesabına yürüdüğün yolda bir adım daha ilerlemene imkan sağlar. Tıpkı rüzgâr estiğinde, ağaçların ayakta kalabilmek için köklerini sağlamlaştırmaları gibi

“Şayet aynada üzgün bir yüz görüyorsam, yapmam şart olan tek şey gülümsemek

“İyilik yapma uydurma sebebiyle hayallerini yıkanlardan uzak dur, zira genelde yıktıkları hayallerin yerine koyacakları daha iyi bir şeyleri yoktur!” 

“Harbiden sevebilen insanlar yıldızlar gibidir, onlar aramızdan ayrıldıktan sonra dahi ışıkları bizi aydınlatmaya devam eder.

Kitapta asıl anlatılmak istenen ana fikir,  modern dünyada  yitirdiklerimize ve kaybettiklerimize  vurgu yapılmış, sevginin gücüne ve sevginin mucizelere inancımızı tazeleyen, kendimizi  keşfedebilen, kalbini hayata açabilen  bir kişinin hayatında neler değiştini anlatan güzel bir hayatın öyküsüdür.

 


- Genç Prens’ in Dönüşü Kitabının Özeti Nasıldır? admin tarafından 2 Nisan 2014 tarihinde , Eğitim,Kitap Özetleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Genç Prens’ in Dönüşü Kitabının Özeti Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz