---< Sponsor Bağlantı >---

Fareler Ve İnsanlar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Fareler Ve İnsanlar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır, Fareler Ve İnsanlar Kitabının Yazarı Kimdir?

Fareler Ve İnsanlar Kitabının Yazarı John STEINBECK

Kitap Özetlerini Vermeye Devam Ediyoruz, ünlü yazarımız John STEINBECK’ in tanınmış kitabı olan Fareler Ve İnsanlar Kitabının  özetini kısaca sizler için vermek istiyoruz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Fareler Ve İnsanlar Kitabının  Özeti

Çok zeki bir adam olan George Milton ile ismiyle tam terslik oluşturacak şekilde cüsseli ve çok kuvvetli fakat aklı fazla  yerinde olmayan Lennie Small,  iş bulmaya çalışan toprak işçilerinden ikisidir. Kaliforniya’daki Salinas Vadisi’nde, Soledad yakınlarında bir çiftlikte iş bulup çalışmaya  ve para biriktirmeye başlarlar. Amaçları kendilerine ait bir toprak satın alıp oraya yerleşmek gibi  ortak  hayalleri vardır. Lennie bu hayali George’a defalarca  anlattırır ve en çok da besleyip sevebileceği  tavşanlarla alakalı bölümünü çok  sevmektedir. Bu iki kafadar   çalışmakta oldukları Weed’deki çiftliğinden kaçarlar.fareler-ve-insanlar-özeti

George ve lennie, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine bir başka çiftlikte çalışmak için yola koyulurlar. Yolda giderken  lennie ölü bir fare bulup  onu eliyle okşar ve sever . George , fareyi atması söyler. Lakin lennie  fareye zara vermediğini yalnızca okşadığını söyler. Yolda fareyi bırakırlar. George bu sefer işe başlamadan lennie’ ye ikaz edip çiftliğe gidince hiç bir şekilde konuşmaması gerektiğini , ama çiftlikte herhangi bir olay olursa ; çifliğin biraz uzağında bulunan bir gölün kıyısına saklanmasını söyler. fakat çiftlikte herşey yolunda gitmez. ustabaşının oglu olan curley ve karısı çok iyi bir insanlar değildir. Curley’ in karısı, çiftlikte yaşamayı sevmeyen,  zengin olma hayali olan ve  kocasını sevmeyen bir insandır. Curley’ in karısı lennie’yi iyi tanımak ister ve yanına gidip ona  oyun oynamaktadır. Curley’ in karısı ahırda köpekleri okşayan lennie’ nin yanına varır. Bir müddet muhabbet ederler. curley ‘in karısı saçlarının çok yumuşak olduğunu ve istiyorsa saçlarınan okşayabileceğini söyler. lennie, kadının saçlarını okşar. curley’ in karısı lennie’ yi uyarır fakat elini saçından çekmesini söyler, sonra bağırmaya başlar. paniğe kapılan lennie ona sımsıkı sarılır. kadının boynu kırılır, ve can verir. lennie evvelce belirledikleri yere gider, orada can arkadaşı lennie tarafından öldürülür.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Fareler Ve İnsanlar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır? admin tarafından 20 Nisan 2014 tarihinde , Eğitim,Kitap Özetleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Fareler Ve İnsanlar Kitabının Geniş Özeti Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz