---< Sponsor Bağlantı >---

Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp  Atasözünün Açıklaması Nasıldır, Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp Atasözünü İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Her bir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp ,  Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Fakirlik Ayıp Datasözünedir1eğil Tembellik Ayıp Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?

İnsanın kusur ve eksiği, ahlâkî istikameti varlıkla belirlenemez. Bu bakımdan fakir olması, geçimini sağlamakta güçlük çekmesi utanılacak bir vaziyet değildir. Asıl utanılacak durum ve davranış, gücü varken tembellik edip çalışmamak ve yoksul düşmektir. Toplumumuz olarak malesef şu anda ayıp olarak benimsediğimiz yoksulluk aslında hiç ayıp bir şey değildir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İnsan tembellik yapıp çalışmaz ve ona buna el açarsa asıl ayıp odur. Günümüz şartlarında ise çok fazla kimse asgari ücretle çalışmakta zar zor evini geçindirmektedir. Fakirdir ama ayıp etmez. Asıl ayıp olan dilenmektir ve dilencilik yapmaktır.

 

 


- Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 1 Mart 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Fakirlik Ayıp Değil Tembellik Ayıp Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz