---< Sponsor Bağlantı >---

Eylül Kitabının Geniş Özeti Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Eylül Kitabının Geniş Özeti Nasıldır, Eylül Kitabının Yazarı Kimdir, Eylül Kitabının Özeti Nasıldır?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Eylül Kitabının Yazarı: Mehmet Rauf

Kitap Özetlerini Yayınlamaya  Devan Ediyoruz. Ünlü Yazarımız Mehmet Rauf’un Ünlü eserlerinden biri ve ilk psikolojik eseri olarak kabul edilen bir romandır.  Eylül Kitabının Geniş Özeti Sizler İçineylül

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Suat Hanım ile Süreyya Bey beş senedir evlidir. Bir yaz dönemi için Boğaziçi’nden küçük bir hane kiralarlar. Bu karı-koca çok mutludurlar.
Süreyya Bey’in arkadaşı Necip Bey, aile arkadaşlarıdır ve sık sık onların hanelerine gelmektedir. Bir takım gecelerde de misafir olarak hanelerinde kalır.
Necip, Süreyya Bey’in eşi Suat’a karşı derin bir saygı beslemektedir. Bu saygı, bir vakit sonra çok kuvvetli bir sevgiye dönüşür. Necip, bu sevgiyi kendi içine atar; kendi içinde gizler. Bir gün artık dayanamaz ve Suat’ın eldivenlerinden birinin tekini çalar. Aradan bir müddet geçer ve Necip hasta olur. Bu hastalığın nöbetleri esnasında Necip, çaldığı eldiven tekini sayıklar. Bu vaziyeti öğrenen Suat, eldivenin diğer tekini de Necip’e verir. Böylelikle her ikisinin de aşkı açığa çıkmış olur. Ancak iki sevgili de Süreyya’ya aldatmaz ve bu aşk onların içinde yaşar.
Günler geçer. Yaz bitmiş, kış gelmiştir. Tekrar konağa taşınan Suat ile Süreyya’nın evinde bir gün yangın çıkar. Suat evin içinde, alevlerin arasında kalmıştır. Necip onu kurtarmak kasıtı ile cesurane eve girer; ancak her ikisi de kurtulamaz. Aşklarının onların içini yaktığı gibi alevlerin arasında kalarak can verirler.

Evli bir kadının, eşinin yakın arkadaşıyla ve o adam arasındaki yaşanan gizli ve yasak aşk ve bunlardan habersiz kocanın ruhsal durumu, kadının ve erkeğin toplumsal rolleri, romanın yazıldığı zamana  göre oldukça cesur bir dille anlatılmaktadır.

 


- Eylül Kitabının Geniş Özeti Nasıldır? admin tarafından 1 Mart 2014 tarihinde , Eğitim,Kitap Özetleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Eylül Kitabının Geniş Özeti Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz