---< Sponsor Bağlantı >---

Evde Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


 Evde Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

Evde Elma Sirkesi Nasıl Yapılır, Evde Doğal Elma Sirkesinin Yapılışı Nasıldır?

Elma sirkesinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Saç bakımından zayıflamaya kadar bir çok faydası vardır. Hazır aldığımız elma sirkesinin içerisine ne katıldığını bilmediğimiz için kullanırken tereddüt ederiz bazen. En güzeli evde kendi yaptığımız elma sirkesini kullanmaktır. Çünkü içererine ne koyduğumuzu bilerek gönül rahatlığıyla kullanabiliriz. Gelin birlikte Evde Elma Sirkesi Yapmaya Ne Dersiniz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

elma-sirkesinin-yararlari

Malzemeler:

5 kilo elma,

------- Sponsorlu Reklamlar -----

3 çorba kaşığı bal,

içme suyu.

Elma Sirkesinin Yapılışı:

Natürel ve ilaçsız bir şekilde yetişmiş elmaları iyice yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan çekirdekleri ile birlikte çıkarıp dörde bölün ve  5 litrelik bir  kavanoza yerleştirin.  Üzerini su ile doldurun ve kavanozun içine 3 çorba kaşığı halis balı ilave edin. Kavanozun kapağını kapatıp karanlık ve serin bir yerde 2 ay kadar beklemeye bırakın. 2 ayın sonunda kavanozun kapağını açarak elmaları süzün ve elma posalarını atın. Süzdüğünüz sirkeyi tekrar kavanoza doldurup tekrar içerisine 2 çorba kaşığı bal ilave edip kapağını kapatın. Serin bir yerde yine beklemeye bırakın. Arada bir kontrol edin, elma sirkemiz keskinleştiğin de  hazır hale gelmiş demektir.  Sirkenin üzerinde oluşan beyaz tabaka olduysa ondan sakın korkmayın. Bunun isimi ‘Sirke Anası’(Mayası)dır ve bir sonraki sirken yapımında  maya olarak kullanılabilirsiniz.   Elma sirkemiz hazırdır artık.

Afiyetle kullanabilirsiniz.


- Evde Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? admin tarafından 6 Haziran 2014 tarihinde , Kadın,Kış Hazırlıkları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Evde Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz