---< Sponsor Bağlantı >---

Zamanımızın Kıymetini Ne Kadar Biliyoruz?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


  Zamanımızın Kıymetini Ne Kadar Biliyoruz?, En Değerli Zaman Yaşadığımız An dır.

Zaman su gibi geçip gidiyor.Kimi zaman mutlu, kimi zaman üzgün, bazen de çok sinirli,kızgın ve öfkeliyizdir.ama geçip giden zamanın farkında değiliz ve kıymetini bilmeyiz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Oysaki bizim bir hayatımız vardır.
Hani bir çiçeği kokladığımız zaman aldığımız mutluluk ve koku biriciktir ve bir daha o anı yaşayamayız. Ayni çiçeği ikinci kez kokladığınızda  aynı hissi alamayız.Çünki o an geçip gitmiştir. Yada aynı    filmi  birkaç kez seyrettiğimizde ilk seyrettığinizdeki etkiyi alamayız..Hayatı bu kadar anlamlı ve benzersiz kılan şey budur işte.

Birine ilk kez dokunduğumuz an tektir ve tekrarı yoktur ve bir daha yaşanmamaktadır.Birine veya birşeye  dokunmak onu anlamaya ve ögrenmeye çalışmak insana içsel bir sorumluluk yükler.Şimdilerde ise birine gerçekten dokunmak  ve öğrenmeye çalışmak için fazla çaba harcamıyoruz.Hep (mış) lı gibi yaşıyoruz hayatı.Çünkü böyle yaşamak bize daha kolay geliyor.başımıza gelecek herhangi bir olumsuz durumlarda Yada acıya karşı önlemlerimizi baştan alıyoruz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Yaşanan deneyimlerle zenginleşecek, beslenecek olan ruhumuzun ışığı azalıyor.Geçmiş için hiç bir şey yapamayız geçmiştir ve bir daha o zamanı geri getiremeyiz.Nasıl ki bir su damlası aynı nehirden bir daha geçmeyeceği gibi geçip giden zamanıda bir daha yaşayamayız.

Geçmiş gerçekleşmiştir,gelecek bilinmeyendir.Geçmişle gelecek arasında şimdi var ve EN DEĞERLİ AN’ dır. onu doyasıya yaşa.


- Zamanımızın Kıymetini Ne Kadar Biliyoruz? admin tarafından 13 Ocak 2013 tarihinde , Edebiyat Güncesi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Zamanımızın Kıymetini Ne Kadar Biliyoruz? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz