---< Sponsor Bağlantı >---

Emek Nedir, Emek Ne Anlama Gelmektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Emek Nedir, Emek Ne Anlama Gelmektedir, Emek Hakkında Genel Bilgiler?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Emek NedirEmek Ne Anlama Gelmektedir, Emek Hakkında Genel Bilgiler, konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

emek-nedir

Emek deyince aklımıza üretimin  gelişmesinde önemli etkenlerden biridir. Üretime katkıda bulunan insan gücüdür. Diğer bir deyişle de yapılan bir işte para ile ölçümlenen insan emeğine denilmektedir.   İnsanın şuurlu olarak belli bir emele erişmek üzere giriştiği, hem tabii ve toplumsal etrafını, hem de kendi kendisini değiştiren çalışma süreci. Bir işin yapılması için harcanan beden ve kafa gücü Zahmet ve gayretle de eşanlamlıdır.  İnsanların fiziksel ve enerjisini  imalatta kullanmaları emeği oluşturan başlıca öğesidir. Bunun yanı sırada  az veya çok oranda kabiliyetli ve kendini yönlendirme de emeğin öğeleri arasında sayılmaktadır. Emeğin ayırt edici özelliklerinden biri vaktini ve zamanını harcamasıdır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Emek Nedir, Emek Ne Anlama Gelmektedir? admin tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Emek Nedir, Emek Ne Anlama Gelmektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz