---< Sponsor Bağlantı >---

El-Müheymin İsmi Şerif Ne Manaya Gelmektedir, El-Müheymin İsmi Şerif’in Faziletleri Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


el müheyminEl-Müheymin İsmi Şerif’in Ne Manaya Gelmektedir, El-Müheymin İsmi Şerif’in Faziletleri Nelerdir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

El-Müheymin  Esma-ül Hüsnanın Anlamı Ve Faziletleri Nelerdir? El-Müheymin C.C. İsmi Şerif’in  ne Manaya Geliyor, El-Müheymin  İsmi Şerif’ in Faziletlerini anlatmaya devam ediyoruz.  El Müheymin ismi maneviyatımız için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü ibadetleri eksiz sayan ve koruyan anlamına gelen bu sıfat Allah katında yapılmış olan bütün ibadetlerin eksiz ve noksansız bir şekilde sayılması demektir.

Gözetici ve savunucu… Allah, yarattığı mahlûkatının amellerini, rızıklarını, ecellerini bilip muhafaza eder. Bütün varlığı görüp gözeten, yetiştirip varacağı noktaya eriştiren ancak Odur. Hiçbir zerre, hiçbir an, Onun bu lûtuf ve âtıfetinden boş değildir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bu isim, insan ruhuna büyük bir huzur ve sürur bahşeder. Kendisini koruyup gözeten, yaptığı her ameli, her ibadeti, her iyiliği muhafaza eden Allah’ın, murakabesi ve koruması altında bulunmak, kalb için büyük bir inşirah kaynağıdır.

Yatsı namazından sonra  145 defa okuyup konuşmadan, sağ tarafına yatıp uyuyana rüyasında olacak hadiselerden haber verilir. Günde 100 defa tenha bir yerde okuyanın kalbi nurlanır. Günde 145 defa okuyan bela, musibet ve düşman şerrinden korunur. İlim ve imanı artar. Yazıp üzerinde taşıyanın rızkı ve malı artar. Allah’ın himayesinde olur.

Müheymin, kıyamet günü, kendisine iman edenlerin imanından ve sevabından bir şey eksiltmeyendir. Allah sevp vermekten aciz kalmadığı gibi onu zorlanarak veren değildir. Sevap vermekle kendisinden ve mülkünden bir şey eksilmez ki, sevabını kısıp sınırlasın. O, mülkünden yararlanan değil ki, başkası yararlandığında mülkünden bir şey eksilsin.
Allah, asilerin de başkaldırılarından ve hak ettikleri cezadan bir şey artırmaz. Allah, cehennem ehlinin azabını “ceza” (amellerin karşılığı) olarak adlandırmıştır. Bu yüzden günah olmayan şeyin cezası (karşılığı) yoktur. Bu da Allah’ın inkarcıların ve asilerin cezalarını arttırmayacağını göstermektedir.


- El-Müheymin İsmi Şerif Ne Manaya Gelmektedir, El-Müheymin İsmi Şerif’in Faziletleri Nelerdir? admin tarafından 24 Ocak 2014 tarihinde , Dini Bilgiler,Esmaül- Hüsna Anlamları Ve Faziletleri Nelerdir? kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
El-Müheymin İsmi Şerif Ne Manaya Gelmektedir, El-Müheymin İsmi Şerif’in Faziletleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz