---< Sponsor Bağlantı >---

Domatesi Dondurucuda Saklarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Domates Dondurucuda Nasıl Saklanır, Domatesi Dondurucuda Saklarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kışa hazırlık olarak yaptığımız işlerin biriside domateslerdir. Kış mevsiminde hormonlu, hiçbir lezzeti ve tadı yok üstelikte çok pahalı. Bunun yerine yaz mevsiminde ve domatesin bol olduğu zamanda dondurucuya koyup saklayabiliriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Domatesi Dondururken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

domates nasıl saklanır1

1. Eğer  domatesi kendiniz yetiştiremiyorsanız  ve pazardan  köylülerin kendileri üretip  sattığı domateslerden almaya dikkat etmelisiniz. Domateslerin renkleri canlı kırmızı olan ve yumuşak olmayan domatesleri seçmelisiniz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

2. Domatesleri  iyice ve  tek tek ovalayarak yıkamalısınız.

3. Domateslerin saplarını ve varsa çürük yerlerin bıçakla kesip ayıklamalısınız.

4. Bir tencereyi su koyup suyu kaynatın.  Kaynayan suyun içerisine az miktar da domates koyup takriben 30 saniye kadar kaynatın ve  kabukları yumuşamaya başlayınca  sudan çıkartın.

5.  Sıcak sudan çıkardığınız domatesleri buzlu suyun içine daldırıp çıkartın. Bu işlem domateslerin fazla pişmesini ve yumuşamasını önleyecektir.

6. Domateslerin kabuklarını  bu şekilde çok rahat soyabilirsiniz. Domatesleri soyduktan  arzunuza göre doğraya bilirsiniz.

7.  Doğradığınız domatesleri buzdolabı poşetine düzgün bir şekilde yerleştirin. Poşetin içerisindeki havayı almak bıçak ucuyla poşeti delip içindeki havayı alın.

8. Hazırladığınız domatesli poşetleri elinizle yassıltıp düzgünce dondurucunuzun istediğiniz yerine yerleştirin.

Böylelikle donmuş olan domatesler 1 seneden  fazla tap taze kalacaklar.

 


- Domatesi Dondurucuda Saklarken Nelere Dikkat Etmeliyiz? admin tarafından 30 Ağustos 2014 tarihinde , Kadın,Kış Hazırlıkları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Domatesi Dondurucuda Saklarken Nelere Dikkat Etmeliyiz? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz