---< Sponsor Bağlantı >---

Doğa Olayları Nedir, Doğa Olayları Hakkında Bilgiler


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Doğa Olayları Nedir, Doğa Olayları Hakkında Bilgiler, Türkiye’de görülen Doğa Olayları Nelerdir?

Tabiatta meydana gelen olaylara Doğa olayları denilmektedir.Ülkemizde Hangi doğa olayları olmaktadır, Doğa olayları hakkında kısa bilgi vermek isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Doğa Olayları Nedir?

Tabiatta meydana gelen tüm olaylara Doğa olayları denilmektedir. Doğa  olaylarının,  çeşitli afetlere kapı aralamasında yeryüzü şekilleri, jeolojik yapı ve  hava şartları ile beraberinde  insan etkeni de tesirli olmaktadır.

Türkiye’de görülen Doğa Olayları Nelerdir?

Türkiye, Konumu itibariyle sahip olduğu özellikler  ehemmiyetli ve önemli rizikolara sahiptir. Ülkemiz de yer sarsıntısı, deprem heyelan, çığ, su baskın ve taşkınlardan afet boyutunda çok sık etkilenir. Bu  afetler ise çok ehemmiyetli ölçüde can ve mal kayıplarına yol açmaktadır. Ayrıca  tabii afetler yeryüzünü de değiştirmektedir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Türkiye’de görülen Doğal Afetlerin başında Deprem, Heyelan, Sel ve Su Taşkınları, Yangın, Çığ gibi olaylar başta gelmektedir. Bunun yanı sıra Doğu Anadolu Bölgesinde çığ ,Karadeniz bölgesinde  heyelan  ve toprak kayması, Ege ve Akdeniz kıyılarında ise için orman yangınları görülmektedir.


- Doğa Olayları Nedir, Doğa Olayları Hakkında Bilgiler admin tarafından 24 Mayıs 2014 tarihinde , Coğrafya Dersi,Ders Notlarım kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Doğa Olayları Nedir, Doğa Olayları Hakkında Bilgiler isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz