---< Sponsor Bağlantı >---

Diş Taşı Nedir, Nasıl Oluşmaktadır


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Diş Taşı Nedir, Diş Taşı Nasıl Oluşmaktadır,Diş Taşının Zararları Nelerdir?

Bazı kişilerin ağızları kötü kokmaktadır, Nedeni ise diş çürüklerinden veya diş taşlarının oluşumundan kaynaklanmaktadır. Diş taşı nedir, nasıl oluşmaktadır kısaca cevaplamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Diş Taşı: Kalkülüs olarak adlandırılan  tartar, tükürüğünüzde bulunan mineraller ve plaklardan oluşmaktadır. Taş, periodontit ve diş eti intihaplarının başlıca nedeniolmaktadır.

Diş Taşı Nedir, Nasıl Oluşmaktadır

Diş Taşı Nedir, Nasıl Oluşmaktadır

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Diş Taşı, kireçli ve sert olmaktadır. Temizlenmesi ise çok güçtür. Düzenli olarak diş kontrollerinin bir bölümü dişlerinizin ve taşların temizlenmesini içermektedir. Bu temizleme işlemi, bilhassa diş eti çizgisinin altındaki taşlar için gratuar ve küret isimi verilen aletlerle ve dişi kazıyarak yapılmaktadır. Diş Taşı temizleme işlemi, hem rahatsız edicidir ve diş etlerinizi kanatmaktadır. Başka bir yol, taşları temizlemeye yardımcı olan bir titreşim aleti de kullanılmaktadır.

Diş Taşının Zararları Nelerdir?

 Diş kaybına da neden olan ve bir diş eti hastalığı olan periodontit’e sebep olan da, diş etinin altında meydana gelen  taşlardır  yani tartardır.   Bazı  diş macunları tatarları önleyici olarak satılmaktaysada bunlar ağızde zarar veren taşların oluşmasını önlemeye faydası çok az olmaktadır.


- Diş Taşı Nedir, Nasıl Oluşmaktadır admin tarafından 26 Eylül 2014 tarihinde , Ağız Ve Diş Sağlığı,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Diş Taşı Nedir, Nasıl Oluşmaktadır isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz