---< Sponsor Bağlantı >---

Diş İpi Nedir, Diş İpini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Diş İpi Nedir, Diş İpini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Dişlerimizin bakımı çok önemlidir. Hergün düzenli olarak dişlerimizi fırçalamakla tam bir bakım ve tam bir diş  temizlik yapmış sayılmayız. Dişleri fırçalamanın yanında birde diş ipi kullanmamızda lazımdır. Diş ipi ağız ve diş sağlığımız açısından çok önemlidir.

 

Bu kadar önemli olan diş ipi nedir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Diş ipi, ağız ve diş sağlığı için faydalı bir araçtır . Diş fırçasının ulaşamadığı yerlere ve  diş ara yüzleri ve sabit protezlerin  gövde kısımlarının dişetine bakan kısımlarının temizlenmesini sağlayan bir araçtır.

Ağzımızın ve dişlerinizin bakımı ve temizliği çok ehemmiyetlidir. Yediklerimizden ve içtiklerimizden artakalan mikro büyüklükteki parçalar dişlerimize zarar vermeye başlarlar ve bir gün o dişimizi yerinden edebilir.

Diş fırçası mekanik bir temizlik yapar. Bunun yanında kullanılacak bir diş ipi sayesinde dişlerinizi eksiksiz bir temizlik görmüş olur.

Diş İpini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Diş ipinizi kullanmadan önce ellerinizi sabunla bir  güzelce yıkamanız gerekmektedir.

Takriben 40 yada 45 santimetre uzunluğunda diş ipinden bir parça  kopardıktan sonra 2 elimizin işaret parmaklarına dolayıp ve iplerin uçlarına baş parmaklarımızı koyarak istikamet veriyoruz. Dİşlerimizin arasına soktuğumuz diş ipini sağa sola hareketlerle dişler arasında gezdiriyoruz. Bu işlemi yaparken dişlerimize zarar vermemek için aşırı baskı uygulamamız gerekmektedir.Diş ipini kullandıltan sonra ağzımızın içerisini temiz ve bol su ile durulamamız gerekmektedir.

Sağlıklı Günler Dilerim.


- Diş İpi Nedir, Diş İpini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? admin tarafından 8 Eylül 2014 tarihinde , Ağız Ve Diş Sağlığı,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Diş İpi Nedir, Diş İpini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz