---< Sponsor Bağlantı >---

Diş Bakımı Nedir, Nasıl Yapılmalıdır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Diş Bakımı Nedir,  Nasıl Yapılmalıdır, Diş Bakımı Yaparken Neler Dikkat Etmeliyiz?

Dişlerimiz bizim güzelliğimizin yansımasıdır. Günlük olarak tükettiğimiz çay, kahve, sigara dişlerimizin sararmasına ve hoş olmayan bir görünüm almasına neden olmaktadır. Konuşurken veya  gülümserken dişleriniz her vakit göz önündedir. Güzel ve dikkat çekici bir gülümseme, bir kadının en ehemmiyetli hazinesidir. Günlük diş bakımını nasıl yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

dis-fircalamak-orücü-bozarmi

Hemen hemen hepimiz güzel ve mükemmel görünümlü  ve bembeyaz dişlere sahip olmak isteriz. Ama sağlıksız diş bozuk bir bir ağız yapısının ırsi olduğu öne sürülmektedir. Diş  çürümelerle ve diş eti çekilmeleriyle mücadele edildiği  takdirde, hemen hemen herkes, sıhhatli dişlere ve güzel ağza sahip olabilmektedir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Diş çürümelerine yol açan  asitler, karbonhidratlardaki sakaroz tarafından üretilmekte ve  ilk zamanlar dişlere acı vermeyen  bu çürükler, yumuşak ve hassas diş kemiğine geçmeden  önce diş minesinin dış tabakasına saldırıp oralara hasar vermektedir. Diş çürükleriyle mücadele etmek için şekerli yiyeceklerden olabildiğince uzak durulmalıdır. Her gün, en az iki kere dişleri düzenli olarak fırçalanmaya özen gösterilmelidir. Dişleri fırçaladıktan sonra arayüz fırçası ve diş ipleri kullanılmalıdır.

Diş doktoruna gitmek için, dişinizin ağrımasını veya dişinizin çürümesini beklemeyin. Diş hekiminiz tersini belirtmedikçe, altı ay arayla düzenli olarak dişlerinizi kontrol ettirin. Bu kontroller sayesinde, rastgele bir diş ya da ağız meselenine erken müdahale ile diş sıhhatinizin savunmasını garanti edebilirsiniz. Diş ağrısı dayanılması zor bir ağrıdır.

Dişlerimizin kıymetini bilelim ve dişlerimizi kaybettikten sonra değil , dişlerimizi kaybetmeden önce diş doktoruna gidelim.

 


- Diş Bakımı Nedir, Nasıl Yapılmalıdır? admin tarafından 8 Ağustos 2014 tarihinde , Ağız Ve Diş Sağlığı,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Diş Bakımı Nedir, Nasıl Yapılmalıdır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz