---< Sponsor Bağlantı >---

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır,Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz, Atasözünü İle Ne Anlatılmak İstenmiştir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Herbir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz, Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz, Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?atasözünedir1-150x130[1]

İnsan hayatı hiç bir vakit güllük gülistanlık olmayabilir. Bazen çok büyük meseleler girebilir hayatımıza. İnsan bu meseleler karşısında bazen çaresiz kalabilir. Bu çaresiz kaldığı meseleler karşısında ise yardıma ihtiyaç duyabilir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İnsanın karşı karşıya kaldığı bu büyük meseleyle mücadele de yardım alabilmesi için ilk olarak bu meselesi etrafındakilere anlatmalıdır. Şayet meselenini anlatmazsa insanların bu konuda bir bilgisi olmadığı için yardım da edemezler.

İnsanın çaresiz kaldığı bu gibi vaziyetlerden sıyrılabilmesi için derdini anlatması gerekir. Anlattıktan sonra ise insanlardan yardım alarak bu derdinin çözümünü bulabilir. Ters takdirde meselelerin arasında kaybolur.

Bütün bu söylenenlerden anlaşılması şart olan ise, insanın dertlerine çareyi derdini anlatarak çözüm bulacağıdır. İşte atalarımız bu vaziyeti özetleyen o sözü söylemişlerdir. ” Derdini söylemeyen mecal bulamaz”.

Örnek verecek olursak. Sizin bir müşgül işiniz vardır ve bir türlüde üstesinden gelemiyor ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Bunu bir bile sorup danışmak, akıl almak ve size yol göstermesi o işinizi halledecektir, en azından size nasıl yapacağınızla ilgili yol gösterecektir.


- Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 13 Şubat 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz, Atasözünün Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz