---< Sponsor Bağlantı >---

Demokrasi Nedir, Demokrasinin Temel İlke Ve Amaçları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Demokrasi Nedir, Demokrasinin Temel İlke Ve Amaçları Nelerdir, Kısaca

Demokrasi nedir, Demokrasinin amaç ve ilkeleri nelerdir, kısaca cevaplamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 Demokrasi, tüm üye veya vatandaşların, herhangi bir organizasyon yada Devlet politikasını şekillendirilmesinde eşit haklara sahip olduğu bir İdare biçimidir diyebiliriz kısaca

 

Demokrasinin Temel İlke Ve Amaçları Nelerdir?

Demokrasi Nedir, Demokrasinin Temel İlke Ve Amaçları Nelerdir

Demokrasi Nedir, Demokrasinin Temel İlke Ve Amaçları Nelerdir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Demokrasinin Temel İlkeleri İse; Ulusal Egemenlik, Eşitlik, Özgürlük ve Siyasi Partilerdir.
Ulusal Egemenlik: Ulusal egemenlik deyice, egemenliği millete ait olması ve kayıtsız şartsız milletindir. Ulus bu egemenlik hakkını kendisini temsil edecek olan  milletvekillerini seçerek kullanmaktadır.

Eşitlik: İnsanları, Dil, din, ırk ve mezhep gibi hiç bir ayrımı yapmadan tüm insanların yasalar önünde eşit hak ve özgürlüğe sahip olmasıdır.

Özgürlük: Tüm insanlar hür doğar ve hür olmaktadır. İnsanların birbirlerine zulm edemezler. Kişilerin düşüncelere saygı duyup özgür ve hür bir iradeyle düşünebilme ve düşündüklerini özgürce izah edebilme hakkına sahip olmaktadırlar.

Politik Partiler: Bir ülkede meselelerin ve meydana gelen sorunların çözülmesi ve gelişmenin sağlanması için aynı görüşte olan insanlar bir araya gelerek parti kurma ve partiye katılma hakkına sahip olmalarıdır. Seçimlerden sonra ise en çok milletvekiline sahip olan partiye hükümet kurma yetkisi verilmektedir. Hükümei kuran partiye ise iktidar partisi denilmektedir. Diğer partilere ise muhalefet partisi isimi verilmektedir.


- Demokrasi Nedir, Demokrasinin Temel İlke Ve Amaçları Nelerdir? admin tarafından 3 Ekim 2014 tarihinde , Ders Notlarım,İnkılap Tarihi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Demokrasi Nedir, Demokrasinin Temel İlke Ve Amaçları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz