---< Sponsor Bağlantı >---

Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözü Açıklaması Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözü Açıklaması Nasıldır?

Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözü Açıklaması Nasıldır, Mal Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözü İle Ne Anlama Gelmektedir?

Atasözlerimiz büyük bir tercübeye ve gözlerle dayanarak söylenmiştir. Her bir atasözümüz de ayrı bir mana ve ayrı bir güzellik vardır. İşte bunlardan bir tanesi de Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözümüzdür. Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözünü kısaca açıklamak isteriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----
 Atasözleri Ve Anlamları
Atasözleri Ve Anlamları

Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözünün Açıklaması

Her şeyde çok önemli olan şey  sağlam temel ve öz ‘dür. Mesela bir çocuğu yetiştirirken ilk baştan iyi yetiştirilememişse sonradan ne kadar da iyi  eğitim vermeye çalışırsanız çalışın, sonuç genellikle üzücü olmaktadır. Temeli çürük, malzemesi kötü bir binaya sonradan ne kadar özen gösterirseniz gösterin, bir gün yıkılmaya mahkumdur. Bilgisi, eğitimi ve kültürü olmayan kişinin işinde, mesleğinde başarılı olması mümkün olmamaktadır. Toplum düzeni oluşturulmamış, yasalara saygı gösterilmeyen bir memlekette iyi yönetim ve huzur sağlanamaz. Dolayısıyla, tutarlı ve kalıcı bir iş yapılmak isteniyorsa, o işin temelinin esas gereklerinin baştan mutlaka çok iyi hazırlanması gerekir. Yoksa, sonradan ne yapılsa fayda etmez.


- Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözü Açıklaması Nasıldır? admin tarafından 1 Eylül 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Çürük Tahta Çivi Tutmaz Atasözü Açıklaması Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz