---< Sponsor Bağlantı >---

Cumhurbaşkanı Seçilme Şartları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Cumhurbaşkanı Seçilme Şartları Nelerdir? Bu sene ilk kez yapılacak olan Cumbaşkanı’ nı halk oynaması ile seçilecektir. Cumhurbaşkanı Seçilebilme Şartları nelerdir, kısaca açıklamak isteriz. cumhurbaskaninin-görev-ve-yetkileri 1. Türk Yurttaşı ve vatandaşı olmak Reisicumhur olmak için şart olan bir koşul Türk yurttaşlığına sahip olmaktır. 2. Kırk Yaşını Doldurmuş Olmak  ve 41 yaşından gün almış olmak gerekmektedir. 3. Yüksek Öğrenim yapması gerekmektedir. Anayasamıza göre Reisicumhur seçilebilmek için “yükseköğrenim yapmış” olmaksı gerekmektedir 4. Milletvekili Olmak veya Milletvekili Seçilme Yeterliliğine Sahip Olmak 5. Daha Önceden Cumhurbaşkanlığı Yapmamış Olmak. Anayasamıza göre bir kimse, iki kez Cumhurbaşkanı seçilemez maddesi vardır.    

------- Sponsorlu Reklamlar -----

- Cumhurbaşkanı Seçilme Şartları Nelerdir? admin tarafından 13 Temmuz 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı Seçilme Şartları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz