---< Sponsor Bağlantı >---

Çocukların Boyunu Hangi Besinler Uzatır


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Çocukların Boyunu Hangi Besinler Uzatır, Çocukların Boyunu Uzatan Besinler Nelerdir?

Kimi zaman çocuklarımızın boyu bizi endişelendirmektedir. Bazı çocukların boyu fazla uzamamaktadır, buda anne ve babaları endişelendirmektedir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Çocukların boylarının uzunluğu genel olarak genetik .Bazen anneye bazen babaya çekmektedirler. Fakat boy ile ilgili olarak da beslenmenin önemi büyüktür.

 

Çocukların Boyunu Hangi Besinler Uzatır

Çocukların Boyunu Hangi Besinler Uzatır

------- Sponsorlu Reklamlar -----

  Boy Uzatan Besinler Nelerdir, Kısaca Cevaplamaya Çalışacağız.

Boy uzatan gıdaların başında süt ve süt ürünleri gelmektedir. Süt ve süt grubunun  çocuğunuzun boyunun uzamasında  ayrı bir ehemmiyeti vardır. Günlük olarak içilen 2 su bardağı süt boy uzamasını desteklemektedir. Bunun yanı sıra da süt  çocuğunuzun kemik yapısının da kuvvetlenmesini  ve güçlenmesini sağlamaktadır. Sütü çocuklarımız  gece yatmadan içilmesi gerekmektedir. Böylece gece yatmadan önce içilen süt büyüme hormonunun salgılanmasını sağlamaktadır.

Süt ürünlerine ise:  İçeriğinde  kalsiyum bulunan yoğurt, ayran ve peynir bulunmaktadır. Özelliklede  yoğurdun önemi büyüktür. Çocuklarımız sebze yemeği yerken tabağında yoğurt kesinlikle bulunması gerekmektedir.  Ayrıca yoğurdun yanında peynir tüketmeleride önemlidir. Ama Peyniri bazı çocuklar sevmemektedir. Çocukların  peynir tüketimini sağlamak için de peynirli börek veya peynirli poğaçalar, sandeviçler yapabilirsiniz.

Çocukların Boylarını Uzatan Bir Diğer  Ürün İse Brokolidir.

Brokoli ise başta bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan ve vücudun savunmasında ehemmiyetli bir besindir. Çocuğunuzun boyunun uzamasını sağlayan en ehemmiyetli bir sebzedir. Brokoli çocuklar tarafından pek sevilmese de belirli aralıklarla tüketilmesi önerilmektedir.

Çocukların Boylarını Uzatan Bir Diğer Ürün İse  Kuru meyvelerdir.

Kuru meyveler ise başlıbaşına kalsiyum deposudur.  Kalsiyumda çocukların  boy uzamasını sağlamaktadır. Çocuklarımıza ara öğün olarak veyahut süt ile beraber tatlı ihtiyacının giderilmesi için çocuğa kuru meyveler yedirilmelidir.  Kuru meyvelerin tüketim miktarı da çok ehemmiyetlidir. Zira fazla tüketilirse, kilo problemine neden olmaktadır. Günde  4-5 kuru kayısı, 2 kuru incir, 1 avuç siyah kuru üzüm yeterli olacaktır.

Çocukların Boylarını Uzatan Bir Diğer Ürün İse Susamdır.

Susam da yüksek  olarak kalsiyum bulunmaktadır. Çocuklarımızın beslenmesinde ehemmiyetli olan susam, yağ muhtevasının yüksek olmasından dolayı tehlike arz etmektedir.Oranının çok iyi ayarlanması gerekmektedir.

Çocukların Boylarını Uzatan Bir Diğer Ürün İse Soya fasulyesidir.

Soya fasulyesinde de kalsiyum bakımından çok zengin olan besindir.

 


- Çocukların Boyunu Hangi Besinler Uzatır admin tarafından 29 Ağustos 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Çocukların Boyunu Hangi Besinler Uzatır isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz