---< Sponsor Bağlantı >---

Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı Nedir, Nasıl Önlenebilir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı Nedir, Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Önlenebilir?

Bazen yetişkinler bile farkında olmadan tırnaklarını yiyebilmektedir. Bir şeye kızıp öfkelendiğimizde yada aşırı stresten dolayı elimiz ağzımıza gider ve tırnaklarımızı yemeğe başlarız.  Tırnak yeme alışkanlığı çocuklarda daha da  yaygındır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Çocuklardaki Tırnak Yeme  Alışkanlığını Önlemek İçin Yapmamız Gerekenler

Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı Nedir, Nasıl Önlenebilir?

Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı Nedir, Nasıl Önlenebilir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Tırnak yeme alışkanlığı önlemek için en kalıcı çözüm, iyi bir gözlem yapmalıyız  ve bu  gözlemler neticesinde  de davranışı ortaya çıkaran sebeplerin fark edip  çocuk ile işbirliğinde bulunup bu sorunu birlikte aşılmasıdır.

Çocukların tırnak yeme  vakitleri iyi gözlemlenmeli ve o  vakit dilimlerinde çocuklarımızı farklı uğraşlara yönlendirmeliyiz.

Çocuklarınızı korku ve kaygı duymalarına sebep olacak şeyleri ortadan kaldırmalı yada en aza indirmeliyiz. Yani  izlenen film, tartışmaları, söz verilen saatte geri dönme gibi şeylere önem verilmeliyiz.

Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini açık ve net bir şekilde paylaşabileceği bir ortamları oluşturulmalıyız.

Tırnak yeme davranışının altında yatan nedenlere ve ilgi alaka gösterilmeliyiz fakat davranışımızı sergilenmekteyken alakasız kalınmalıyız.

Eğer çocuklarımız da gece tırnak alışkanlığı varsa, uykusu geldiğinde yatağa yatırılmalı, uykuya dalana kadar ellerini meşgul edecek oyuncaklar vermeliyiz.  Uykuda tırnak yediği gözlemlemişseniz eğer, uykuya daldıktan sonra rahatsız etmeden  bir eldiven giydirmek te yararlı olacaktır.

Tırnak yeme alışkanlığının çözümünde çocuklarınız ve siz sabırlı olmalısınız ve çocuklarınızı   yüreklendirmelisiniz

Eğer yaptıklarınız işe yaramıyorsa ,  uzman bir doktordan yardım almanız hem sizin açınızdan hemde çocuğunuz açısından çok faydalı olacaktır.


- Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı Nedir, Nasıl Önlenebilir? admin tarafından 17 Ağustos 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Çocuklardaki Tırnak Yeme Alışkanlığı Nedir, Nasıl Önlenebilir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz