---< Sponsor Bağlantı >---

Civan Perçemi Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Civan Perçemi   Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?

Civan Perçemi    Nedir, Civan Perçemi  Nerelerde Yetişir, Civan Perçemi  Faydaları Nelerdir, Civan Perçemi   Tıptaki İsmi Nedir?

Şifalı bitkileri tanıtmaya devam ediyoruz. Hangi bitki hangi hastalığa iyi gelmektedir, Faydaları ve zararları nelerdir, kısaca açıklamak isyeriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Civan Perçemi    :  Civan perçeminin boyu  5-100 cm arasında dır. Yapraklar  tüylü ve parçalı, çiçekleri ; beyaz, fildişi beyazı, soluk sarı veya altın sarısı renginde olanları vardır. Bazı yerlerde Eşek Ketesi olarak da adlandırılmaktadır.  Çok yıllık ve otsu bir bitkidir. Mavimtrak renkli bir uçucu yağ  ihtiva eder.  Civan Perçemi  çayırlarda, tarla kenarlarında , yol kıyılarında ve tahıl tarlalarının kenarlarında kümeler halinde yetişir.  Çok güzel ve  keskin bir kokusu vardır. Civan Perçeminin  çiçeklerini, güneşin en etkili olduğu saatlerde toplamak  lazımdır. O esnada  eterli yağları ve şifalı gücü zirvededir.  Türkiye’de  bilinen 40 ka yakın  civanperçemi çeşidi bulunmaktadır.Civan Percemi  Nedir

Civan Perçemi  Tıptaki Adı: Achillea millefolium, Compositae, Kandil Çiçeği,  Binbiryaprakotu, Yaraotu, Barsamaotu 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Civan Perçemi   Faydaları : Civan Perçeminin yararlarını saymakla bitiremeyiz.
Bunlardan Başlıcaları İse

Mide  hastalıklarına ve hazımsızlığa, soğuk algınlığına, öksürüğe  çok iyi gelmektedir

Basuru olanlar için basur  memelerine karşı  haşlanıp suyu  içilirse faydalıdır.

Bayanların  adet sancılarına  ve depresif gecen regl zamanlarında , regl gecikmelerine, menopoz öncesi ve sonrası çekilen rahatsızlıklarda çok etkileri vardır.

Sinir sistemini  kuvvetlendirmektedir.

Boğmaca, kızamık, gibi ve çocukların kemik rahatsızlıklarında çok faydalıdır.

Ateşi düşürüp iştahı artırmaktadır.

 

 


- Civan Perçemi Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? admin tarafından 5 Nisan 2014 tarihinde , Alternetif Tıp Önerileri,Sağlık,Şifalı Bitkiler Ve Faydaları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Civan Perçemi Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz