---< Sponsor Bağlantı >---

Çiğdem Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Çiğdem Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?

Çiğdem Nedir,  Çiğdem Nerelerde Yetişir, Çiğdem Faydaları Nelerdir, Çiğdem Tıptaki İsmi Nedir?

Şifalı bitkileri tanıtmaya devam ediyoruz. Hangi bitki hangi hastalığa iyi gelmektedir, Faydaları ve zararları nelerdir, kısaca açıklamak isyeriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Çiğdem : Zambakgiller ilesindendir.  Çiçekleri  oldukça zehirli bir bitkidir. Çiçekleri Pembe, beyaz, mor ve leylak renginde olanları  vardır. Çiçekleri Ağustos ve Eylül aylarında açmaktadır.  Tohumları yuvarlak tır. Soğan şeklinde yetişip büyümektedir.cigdem-nedir-faydalari-nelerdir

Çiğdem Tıptaki Adı: Colchicum, Colchique autumnalis, Semences de colchique, Colchici semen, Lahlah, Mahmurçiçeği

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Çiğdem   Faydaları :Romatizma hastalıklarında  ve eklem ağrılarına  iyi gelmektedir. Kabızlığı giderir ve  idrar söktürür. Böcek sokmalarında, çıbanlarda ve yanıklarda tedavi edici özelliği vardır. Uyuz ve Basur hastalıklarına iyi gelmektedir. Zehirli olduğu için  Doktor kontrolünde  kullanılması gerekmektedir.


- Çiğdem Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? admin tarafından 5 Nisan 2014 tarihinde , Alternetif Tıp Önerileri,Sağlık,Şifalı Bitkiler Ve Faydaları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Çiğdem Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz