---< Sponsor Bağlantı >---

Çaydanlıktaki Kireçler Nasıl Temizlenir, Püf Noktaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Çaydanlıktaki Kireçler Nasıl Temizlenir, Çaydanlıktaki Kireç Nasıl Çıkartılır, Çaydanlık  Kirecini Çıkarmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Günlük olarak kullandığımız çaydanlıklarımız zamanla kireçlenir. Çaydanlıktaki oluşan kireçleri çıkarmakta oldukça zordur. Kireçlenen çaydanlıkları temizlemek için sizlere bir kaç pratik çözümler sunmak istiyoruz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İlk olarak kireçlenen çaydaylınları sirke ve karbonat karışımı ile temizlemeyi öneririz. Çaydanlıklarımızın içerisine  geceden  sirke ile doldurun ve bekletin. Sabah ise çaydanlığın içerisinde bir miktar sirkeyi bırakıp ve geri kalanını dökmelisiniz. Çaydanlığın içerisindeki bulunan sirkenin içine ise 1 yemek kaşığı karbonat ilave ederek. 5  dakika kadar bekletin, bulaşık fırçası veyahut bulaşık süngerinizin sert taraf ile çaydanlığınızı biraz ovalayın.

Çaydanlıktaki Kireçler Nasıl Temizlenir

Çaydanlıktaki Kireçler Nasıl Temizlenir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

İkinci olarak da  limon tuzu ve su ile temizlemeyi öneririz. Yaklaşık bir yemek kaşığı limon tuzunu, çaydanlığınızın içerisine koyun ve üzerine ılık su ilave edip karıştırın.  Çaydanlığı ocağın üzerine koyarak yüksek ateşte olmak kaydıyla, suyu bir iki taşım kaynatın. Çaydanlığı ocağın üzerinde alıp bol su ile durulayın.
  Üçüncü Olarak da : Tuz ve sirke karışımını önereceğiz. 1 çay bardağı sirkenin içerisine, 1 yemek kaşığı tuz atıp iyice karıştırın. Karışımı çaydanlığın içine koyup 10 dakika kadar bekletin. Sonrasında çaydanlığın içindeki karışımı dökün ve süngerin sert tarafı ile iyice ovalayın. Bol su ile durulayın.
 Dördüncü Olarak da : Limon tuzu ve patates kabuğu ile temizleme yöntemi.   1 yemek kaşığı limon tuzunu çaydanlığın içerisine koyup üzerine bir patatesi soyup kabuğunu çaydanlığınızın içerisine atın. Üzerine bir miktar su ilave ederek 30 dakika kadar. Patates kabukları kireci yok ederek pırıl pırıl çaydanlıklara kavuşmanızı salayacaktır.

Beşinci Olarak da : Yumurta kabuğudur. Yumurta kabuğunu ile çaydanlığın kireci çıkar mı diyorsunuzdur. Evet çıkar. Pasta börek yaparken kullandığınız yumurtanın kabuğu ile de çaydanlığınızın kirecini temizleye bilirsiniz. Yumurta kabuklarını çaydanlığınızın  içine koyup kaynatırsanız kirecin temizlenmesine ve ayrıca da kirençlenmesinin önlemeye yardımcı olacaktır.

 


- Çaydanlıktaki Kireçler Nasıl Temizlenir, Püf Noktaları Nelerdir? admin tarafından 7 Aralık 2014 tarihinde , Bunları Biliyormuydunuz,Kadın,Pratik Bilgiler kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Çaydanlıktaki Kireçler Nasıl Temizlenir, Püf Noktaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz