---< Sponsor Bağlantı >---

Burun Kanaması Nedir, Sebepleri Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Burun Kanaması Nedir, Burnumuz Neden Kanar, Burun Kanaması Nasıl Durdurulur, Burun Kanamasının Sebepleri Nelerdir?

 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir çoğumuzun şöyle yada böyle burnumuz kanamıştır. Bu burun kanamaları seyrek aralıklarla olunca çok dikkate almayız. Bazan de sık sık burnu kanayan kişiler vardır. Burun kanamaların nedeni ni araştırılmalır. Burun  kanamaların altında  çok ciddi bir sağlık sorunu olabilir.

 

 Peki Ama Burun Neden Kanar, Sebepleri Nelerdir?

En sık karşılaşın nedeni burun deliklerinin ayrıldığı kıkırdakta bulunan hassas damar yapısının iç veya dış etkenlere bağlı olarak kanamasıdır. Buruna darbe gelmesi, aksırma, yüksek tansiyon, burun içi urlar, burundan kıl çekme, sıcak-soğuk hava değişimi, güneşe maruz kalma gibi çok çeşitli sebeplerle burun kanaması başlayabilir. Şiddetli soğuk alğınlıdından ve buna bağlı sünizitten dolayıda burnumuz kanayabilir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 Burun  Kanaması  Ne Şekilde  Durdurulur?

Burun kanaması başladığında ilk yapılacak iş başımızı öne doğru eğip burnumuzun  1 Santimetre kadar üstüne iki parmağınızla takriben 5-10 dakika arasında sıkınız. Bu esnada ağzınızdan soluk alınız.

Eğer Burun Kanaması Durmazsa Ne Yapmamız Lazımdır?

Uzun süreli ve sürekli olan burun kanamalarında ilk yapmamız gereken şey bizlere en yakın sağlık kuruluşuna veya en yakın hastaneye gitmeliyiz.


- Burun Kanaması Nedir, Sebepleri Nelerdir? admin tarafından 24 Temmuz 2014 tarihinde , Genel Sağlık,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Burun Kanaması Nedir, Sebepleri Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz