---< Sponsor Bağlantı >---

Bremen Mızıkacıları Masalının Geniş Özeti Nasıldır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Bremen Mızıkacıları Masalının Geniş Özeti Nasıldır?

Bremen Mızıkacıları Masalının Yazarı Kimdir?

Bremen Mızıkacıları Masalının Yazarı: Jocob Grimm Ve Wilhelm Grimm 

Kitap Özetlerini Vermeye Devam Ediyoruz, ünlü yazar Jocob Grimm Ve Wilhelm Grimm kardeşlerin Fabl Şeklinde yazılmış ve tanınmış masalı olan Bremen Mızıkacıları Masalının özetini kısaca sizler için vermek istiyoruz

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bremen Mızıkacıları Masalının Geniş Özeti Nasıldır?

Çok yaşlı ve yorgun bir eşek yaşarmış. Sahibinin onu artık daha fazla beslemek istemediğini anlamış En iyisi buralardan gitmek ” diye düşünmüş eşek. “Bremen’e gider orada  şarkıcılık yaparım ve bu şekilde karnımı doyururum. Bazılarıdan anırmamı pek bir beğenirdi zati diye düşünmüş.Bremen-mızıkacıları-masali

Bir sabah erkenden evini terk edip yola çıkmış. Bir süre yürüdükten sonra yolda  iki büklüm bir köpekle karşılaşmış. “Artık sahibime avda yardımcı olamayacak kadar yaşlandım,” demiş köpek eşeğe.  sahibimde beni beslimiyor artık demiş eşeğe ve Eşek gülmüş. ” Benimle Bremen’e gelsene şarkıcı olur şarkı söyleriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Birlikte yola koyulmuşlar. Ve çok geçmeden bir damın üzerinde üzgün üzgün oturan bir kedi görmüşler. ” Kedi de çok yaşlandım, fareler bile benimle dalga geçiyorlar, ” demiş kedi. “Sen de bizimle gel” demiş eşek. “Sesin hala gür ve  kuvvetli çıkıyor, şarkı söyleriz Bremen’de.”

Üç kafadar Bağıra çağıra şarkılar söyleyerek yola devam etmişler. Bir çiftlik evinin yakınlarından geçerken kendi seslerinden yüksek bir sesle irkilmişler.Bu horozun sesiymiş.  Bu akşam sahibimin misafirleri gelecek ve  beni esip pişirip yiyecekler.” demiş.  Eşek”Endişelenme, seninki gibi bir ses bize çok şey katar. Haydi gel şarkıcı olalım,” demiş. Dördü birlikte yola koyulmuşlar.

Akşam olduğunda hepsi çok yorulmuş ve çok acıkmışlar. Bir şeyler yemek ve uyumak istiyorlarmış. Penceresinden ışık süzülen bir kulübe görmüşler. Horoz hemen uçup pencereden içeri bakmış. “Dört soyguncu görüyorum, çok güzel hazırlanmış bir sofranın başındalar,” demiş. “Benim bir planım var,” demiş eşek. Birbirlerinin sırtına tırmanmışlar. En altta eşek, sonra köpek, onun üstünde kedi ve nihayet en tepede de horoz. Pencere yaklaşıp çıkarabilecekleri en yüksek sesle hep birlikte  bağırmaya başlamışlar. “İmdaaaaaat! bir hayalet! var diye bağırmış  soygunculardan biri. “ Bir diğeri ise   bir canavar!” demiş ötekisi. cadılar bastı! ” demiş öteki. ” Çok korkmuşlar ve Annemi istiyorum,” diye bağırmaya başlamış sonuncusu.  ve  birlikte kaçmışlar.  İçeri giren dört kafadar ve  dört şarkıcımız soygunculardan kalan sofraya dalmışlar hemen.

Geceleyin onlar uyurken soyguncular geri gelmişler. Soyguncuların geri döneceğini tahmin etmişler ve Soyguncular içeri girer girmez, eşek “Şimdi” deyip  saldırıya geçmişler. Soyguncular bir daha hiç dönmemecek şekilde  kaçmışlar.Bizim Şarkıcılarımız da bu sevimli küçük kulübeye yerleşmişler. Bremen’e gitmeyi de bir müddet ertelemişler, fakat her gün şarkı söylemeyi unutmuyorlarmış. Şayet bir gün onları dinleme bahtınız olursa, Bremen sakinlerinin ne büyük bir tehlike atlattıklarını anlamanız güç olmaz.

Ve Bremen’ de bu dört şarkıcının anısına heykellerini yapmışlar.


- Bremen Mızıkacıları Masalının Geniş Özeti Nasıldır? admin tarafından 3 Mayıs 2014 tarihinde , Eğitim,Kitap Özetleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Bremen Mızıkacıları Masalının Geniş Özeti Nasıldır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz