---< Sponsor Bağlantı >---

Boşanma Çocukları Nasıl Etkilemektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Boşanma Çocukları Nasıl Etkilemektedir, Çocuklar Boşanmalardan Nasıl Etkilenmektedir?

Bu yazımızda çocuklar anne babaların boşanmasında nasıl etkilenmektedir konunu ele alacağız. Hiç bir çocuk anne ve babasının ayrılmasını istemez. Anne ve Babalarıyla aynı çatı altında büyümek isterler. Bir çocuk ne kadar annesine ihtiyacı varken babasına da bir o kadar ihtiyacı vardır. Boşanma Çocukları Nasıl Etkilemektedir?, kısaca açıklamaya çalışacağız.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Yuva kolay kurulmuyor. Kurulan bu yuvada eşlerin anlaşması çok önemli.Eşler anlaşması aile bağlarının güçlenmesi demektir.Aile bağları ne kadar güçlü olursa o yuva kolay kolay yıkılmaz.Öyle bir evde yetişen çocuklarda mutlu, huzurlu ve kendine güvenen bir birey olarak yetişir. Aile bağları zayıf ve birbiriyle anlaşamayan eşler  kavga eder, ailede huzur olmaz güçlü temeller uzerine kurulmayan yuva zamanla yıpranır ve boşanmaya kadar gider.

 bosanma-cocuklari-nasil-etkilemektedir

Ayrılmalar  her ne kadar iki eş arasındaki evlilik  ilişkisinin  sonlandırılması anlamına gelse de çocuklar da boşanmanın seyircisi değil, bir parçasıdır. Boşanma, çocuklarda karmaşık ve yoğun birçok duygunun aynı anda iç içe yaşanmasına neden olur. Üzüntü, kızgınlık, öfke, gücenme, kaygı, korku ve suçluluk bunlar arasında sayılabilir.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

 

Ayrılık, çocuğun gelişmekte olan güvenlik hissini zedeleyebilir; yetişkinlik hayatında karşı cinsle ilişkilerinde sorun yaşama ve boşanma riskini arttırabilir. Sağlıksız, sevgisiz, gergin ve mutsuz bir aile ortamında yaşamanın yaratabileceği olumsuz etkiler, çoğu zaman boşanmanın getirebileceği etkilerden çok daha yıkıcı olabilir. Önemli olan çocuğa boşanmanın ne anlama geldiğini doğru anlatabilmek, boşanma sonrası hayatında olacak değişikliklere onu iyi hazırlamak ve anne-baba olarak daima yanında olacağınızı hissettirmektir.Bunlar hissettirilmezse çocuklar büyük bir yıkıma uğrayacağı akıldan hiç çıkarılmamalıdır. Çocuklarımızın boşanmalardan olumsuz etkilenmemesi için aile danışmanlarından ve uzman kişilerden  yardım almalıyız.


- Boşanma Çocukları Nasıl Etkilemektedir? admin tarafından 13 Ocak 2015 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Boşanma Çocukları Nasıl Etkilemektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz