Sponsorlu Bağlantılar
-

Peygamberlerimiz Ve Hayatları Hakkında Genel BilgilerAltın Erkeklere Neden Haramdır?

Altın Erkeklere Neden Haramdır, Altın Erkeklere Neden Haramdır? Müslüman erkeklerin  merak ettiği  sorulardan bir tanesi de  Altın Erkeklere Harammıdır, yada Altın Erkeklere Neden Haramdır.  Kısaca cevaplamaya çalışacağız. Hazret-i Ali’nin rivayetine göre, bir defasında Peygamberimiz (a.s.m.) ipek bir kumaşı sol eline, bir parça altını da sağ eline aldı. Sonra bunları elleriyle yukarı kaldırdı, orada bulunanlara gösterdi ve...... = DEVAMINI OKU =>Musa Aleyhisselam Kimdir, Musa Aleyhisselam Hakkında Kısa Bilgiler?

Musa Aleyhisselam Kimdir, Musa  Aleyhisselam Hakkında Kısa Bilgiler? Mûsâ (aleyhisselâm) onlara Rab olduğumuza delâlet eden alâmetler, açık mûcizeler ile geldi. Onlar; “Bu mûcize diye gösterilen şey ancak uydurulmuş, sihirden başka bir şey değildir. Biz bu sihri veya peygamberlik iddiâsını evvelki atalarımızdan duymadık” dediler Mûsâ (aleyhisselâm) diye konuştu ki: “Allahü teâlâ tarafından kimin hidâyetle (peygamberlikle) geldiğini...... = DEVAMINI OKU =>Yusuf Aleyhisselam Kimdir, Yusuf Aleyhisselam Hakkında Kısa Bilgiler?

Yusuf  Aleyhisselam Kimdir, Yusuf Aleyhisselam Hakkında Kısa Bilgiler?   Yusuf Aleyhisselam:Kur’ân-ı kerîmde isimi geçen peygamberlerden. Mısır ahâlisine gönderilen peygamber. Yâkûb aleyhisselâmın erkek çocuğudur. Yâkûb aleyhisselâmın neslinden gelen ilk peygamberdir. Allahü teâlâ ona düş tâbiri ilmini öğretti. Allahü teâlâ Kur’ân-ı kerîmde meâlen emretti ki: Yûsuf (aleyhisselâm) ve kardeşlerinin kıssasında, ondan soru edenler (ve başkaları) için, Allahü...... = DEVAMINI OKU =>Adem Aleyhisselam Kimdir, Adem Aleyhisselam Hakkında Kısa Bilgiler?

Adem Aleyhisselam Kimdir, Adem Aleyhisselam Hakkında Kısa Bilgiler? Allahü teâlâ Kur’ân-ı kerîmde meâlen buyurdu ki: Allahü teâlâ onu topraktan yarattı, sonra ona “Ol” dedi, o da (can gelip) oluverdi. (Âl-i İmrân sûresi: 59)   Yeryüzünde yaratılan ilk insan ve ilk peygamber, bütün insanların babası. Allahü teâlânın buyruğu ile melekler çeşitli memleketlerden topraklar getirdiler. Çeşitli memleketlerden...... = DEVAMINI OKU =>Hızır Aleyhisselam Kimdir, Hızır Aleyhisselam Hakkında Kısa Rivayetler Nelerdir, Hızır Aleyhisselam Hakkında Bilgiler?

   Hızır Aleyhisselam Hakkında Kısa Bilgiler? Hakkında Kısa Bilgiler,  Hızır Aleyhisselam  Kimdir? Hızır Aleyhisselam Kimdir, Hızır Aleyhisselam   Hakkında Kısa Rivayetler Nelerdir,  Hızır Aleyhisselam Hakkında Bilgiler? Hızır aleyhisselâm Zülkarneyn aleyhisselâmın askerinin kumandanı ve teyzesinin erkek çocuğudur. Mûsâ aleyhisselâm ile görüşüp yolculuk etti. Muhammed aleyhisselâmın ümmetinden değildir. Ancak vefâtından sonra rûhu insan şeklinde gözüküp garîblere, kimsesizlere yardım etmektedir....... = DEVAMINI OKU =>

------------- Sponsorlu Reklamlar ----------