Sponsorlu Bağlantılar
-

Mübarek Günler Ve Gecelerin Anlam ve Önemi Nelerdir?Kadir Gecesi Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir?

Kadir Gecesi  Nedir, Kadir Gecesinin Anlam Ve Önemi Nereden Gelmektedir? Mübarek Ramazan Ayındayız ve bin aydan daha hayırlı olan bu ayın içerisinde öyle bir gece gizlenmiştir ki bu gecede yapılan ibadetler ve edilen dualar geri çevrilmeyip kabul edilecektir inşallah Ramazan Ayının  İçerisinde gizlenen bir  gece vardır ki o geceye erişip de bilerek veya bilmeyerek yapılan...... = DEVAMINI OKU =>Kadir Gecesinin Anlamı Ve Önemi Nedir?, Nasıl Dua Edilmelidir?

Kadir Gecesinin Anlamı Ve Önemi Nedir, Kadir Gecesinin Anlamı Ve Önemi Nereden Gelmektedir?, Kadir Gecesinde Nasıl Dua Edilmelidir? Ramazana sayılı günler kaldı. Hemen hemen hepimiz Mübarek Ramazan Ayının Kıymetini bilmekteyiz. Bin Aydan daha hayırlı olan  bu Mübarek Ramazan Ayı’ nın İçerisinde Bulunan Bir gece vardır ki o geceye ulaşmak ve ulaştığımızda da bilerek yada bilmeyerek yaptığımız tüm duaları...... = DEVAMINI OKU =>Esma-ül Hüsna Nedir, Allah’ın 99 İsmi ve İsimlerinin Anlamları Nelerdir?

 Esma-ül Hüsna  Nedir, Allah’ın 99 İsmi ve İsimlerinin Anlamları Nelerdir? Bizleri yaratan Rabbimizin Kuranda  99  Geçen vardır. Bunlardan başka daha bilmediğimiz bir çok isimleri vardır. Bu isimler en güzel isimlerdir. En güzel isimlere de Esma-ül Hüsna denir. Allah’a dua ederken, bu isimleri kullanmak duanın kabülü açısından etkili olduğuna inanılır. Allah bu isimleri ayrıca Allah’ın sıfatlarıdır. İşte Allah’ın 99...... = DEVAMINI OKU =>Allah Razı Olsun (Çok Güzel İbretlik Bir Hikaye)

Allah Razı Olsun (Çok Güzel İbretlik  Bir Hikaye), Allah’ın Razı Olduğu Kullarından Eylesin Rabbim Bizi   Vakti zamanında bir halıcı varmış. Bu halıcı el halısı dokuyup günlük nafakasını çıkarmaktadır. Yakın bir köylerin birine halk para toplayarak cami yaptırırlar  ama caminin halısı eksiktir. Caminin imamı halıcının yanı gider derki – Bizim camimizde halımız eksik sen bize halı...... = DEVAMINI OKU =>Mevlid Nedir, Mevlid Kandilinde Ne Gibi İbdetler Yapılmalıdır?

Mevlid Nedir, Mevlid Kandilinde Ne Gibi İbdetler Yapılmalıdır?   Mevlid Nedir İlk Önce onun açıklamasını Yapalım. Mevlid  Doğum zamanı  demektir.  Peygamberimizin  doğumunun kutlanmasıdır. Yarın Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (sas)’in doğduğu gece olan Mevlid Kandili. Peki bu gece nasıl dua etmeli, ne yapmalıyız. Bu gecenin feyz ve Bereketinden  nasıl faydalandırılmalıyız. 12 Ocak pazarı pazartesiye bağlayan gece, Resûl-i Ekrem...... = DEVAMINI OKU =>Kelime-i Şahadet Ne Demektir, Kelime-i Şahadet’ in İngilizcesi Nasıldır?

Kelime-i Şahadet Ne Demektir, Kelime-i Şahadet’ in  İngilizcesi Nasıldır, İngilizce Kelime-i Şahadet Nasıldır? İslam Dinin ilk temel şartı Kelime-i Şahadet getirmektir. Bir Yabancının Müslüman olabilmesi için ilk yapması gereken Kelime-i Şehadet getirmektir. Müslüman olabilmek için  söylenmesi mecburi olan Kelime-i Tevhid veya Kelime-i Şahadettir. Bir kimse gerçekten isteyip inanıyorsa Kelime-i Şahadet getirerek İslam Dinine girip Müslüman...... = DEVAMINI OKU =>Gece Uyumadan Önce Ve Sabak Kalkınca Okunacak Dualar, Gece Uyumadan Önce Yapışacak Dua Nedir?

 Yer Gök Duayadır derler büyüklerimiz. Bizlerde Her Yüce Rabbimize tam bir teslimiyetle ibadet etmeliyiz, her dakika, her an onu anmalıyız. Gece Yatarken, Sabah kalkınca şükretmeliyiz, Dua Etmeliyiz. Duanın Açamıyaca hiç bir kapı yoktur. Yeterki Biz tam bir teslimiyet içerisinde Yüce Rabbimizi anmalı ona olan kulluk borcumuzu yerine getirmeliyiz.   Gece Uykudan Önce Okunacak Duayı gücümüzün...... = DEVAMINI OKU =>Günlük Yapacağımız Dualar Nelerdir, Duaların Anlam Ve Manaları Nelerdir1?

Günlük Yapacağımız Dualar Nelerdir, Duaların Anlam Ve Manaları Nelerdir, Sabah Ve Akşamda Okunacak Dualar Nelerdir? Yer Gök Duayla der büyüklerimiz. Bir sıkıntısı, Bir Müşgülü olan kimseler sabah ve akşam 10′ ar defa bu duayı okuyan kimse her türlü  zarardan korunur. Dua Şöyledir? Lâ ilahe illallâhu vahdehü lâ şerike leh, lehü’l-mülkü ve lehü’l-hamdü yuhyî ve yumit,...... = DEVAMINI OKU =>Günlük Yapacağımız Dualar Nelerdir, Duaların Anlam Ve Manaları Nelerdir?

Günlük Yapacağımız Dualar Nelerdir, Duaların Anlam Ve Manaları Nelerdir? Günlük  hayatımızda çeşitli sıkıntılara maruz kalırız. Bu sıkıntılar bizler için birer sınav ve intihandır. Darda kaldığımız zaman isyan etmek yerine Allah’ a Sığınmalıyız. Yalnız Ondan Yardım dilemeliyiz.   “Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm”   Allah bana yeter, O’ndan başka ilah yoktur. Ben...... = DEVAMINI OKU =>Muharrem Ayı Nedir, Muharrem Ayı Duası Ve Namazı Nasıl Kılınır?

  Muharrem ayı, hicrî senenin birinci ayıdır. 4 Kasım da hicri sene başıdır. Şehrullahi’l-Muharrem de sayılan   meşhur olan, yani “Allah’ın ayı Muharrem” olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Muharrem’in birinci gecesi ayrıca şu şekilde niyet ederek bir tesbih namazı kılınır Muharrem ayının ilk gününü oruçlu geçirmeniz sevabı o...... = DEVAMINI OKU =>

------------- Sponsorlu Reklamlar ----------