---< Sponsor Bağlantı >---

Bolu İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Bolu İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir, Neleri Meşhurdur, Plaka Kodu Nasıldır

Bu yazı dizisinde İllerimizi ve neleri meşhür olduğunu tanıtmak istiyorum sizlere.  14 Plaka kodlu Bolu  İlimizin  başlıca özellikleri nelerdir kısaca anlatmaya çalışacağım

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bolu deyince aklımıza ilk Meşhur bolu Dağları gelmektedir. Tavuculık  bu şehrimizde çok gelişmiştir.Mudurnu piliçleri  ile ün yapmıştır. Ayrıca Yedi Göller  Ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olan  Bolu alanlarında bulunan ve yedi adet gölden oluşanYedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir.

Bolu İlimizin özellikleri arasında Bolu Ahcıları Türkiye’ de bir numaradır.
Bolu İlimizin diğer özellikleri arasında , Abant, Gölcük, Sünnet Gölleri, Mudurnu ve Göynük’ün Tarihi Ahşap Evleri, Kartalkaya Kış Sporları Merkezi, Akkaya Travertenleri, Seben Kaya Evleri, Seben Elması, Aladağ Yaylaları, Mudurnunun Sarot ve Babas Kaplıcaları meşhurdur.

------- Sponsorlu Reklamlar -----


- Bolu İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur? admin tarafından 1 Ekim 2013 tarihinde , İllerimizin Neleri Meşhurdur ve plaka kodları Nasıldır?,İllerimizin Plaka Kodları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, ,
Bolu İlinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?, Neleri Meşhurdur? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz