---< Sponsor Bağlantı >---

Bilmemek Ayıp Değil, Öğrenmemek Ayıptır Atasözü Ne Anlama Gelmektedir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Bilmemek Ayıp Değil, Öğrenmemek Ayıptır Atasözü Ne Anlama Gelmektedir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Atasözlerimizden ders almalıyız. Atalarımız durduk yere söz söylememişlerdir. Herbir atasözünde ayrı bir ders ayrı bir  anlam ve mana taşımaktadır. Bilmemek Ayıp Değil, Öğrenmemek Ayıptır, Atasözü de bunlardan bir tanesidir.  Bilmemek Ayıp Değil, Öğrenmemek Ayıptır, Atasözünün  bizlere  ne anlatılmak istenmiştir?atasözünedir1

Bir insanın her şeyi bilmesi olanaksızdır. Belli bir meslek sahibinin dahi kendi işiyle alakalı bilmediği bir çok konu olabilir. Bu da çok natürel bir vaziyettir. İnsanları bilmedikleri şeyler için ayıplamak yanlıştır. Asıl ayıp olan, bilmediği halde bilir gibi görünmek, bilmediklerini de öğrenmek için gayret harcamamaktır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Gördüğünüz gibi insanların bir şeyleri bilmemeleri çok natürel bir vaziyettir. Sözgelimi siz bu atasözünün mananını biliyor muydunuz? Biliyorsanız bu sayfada olmamanız gerekir. Bilmediğiniz için buradasınız ve öğrenmeye çalışarak doğru bir iş yapıyorsunuz. Zira atasözlerimiz ve bunların manaları çok değerlidir. Hepsini bilmeli, olası olduğunca bu atasözlerinden faydalanmalıyız.

Bilmiyorum diyerek işleri başımızdan savuşturmamalıyız. Bilmediğimiz şeyleri öğrenmek erdemliliktir asıl. Bilmediğimiz  şeyleri öğrenmek yeni ufukları keşfetmek gibi birşeydir.


- Bilmemek Ayıp Değil, Öğrenmemek Ayıptır Atasözü Ne Anlama Gelmektedir? admin tarafından 14 Şubat 2014 tarihinde , Atasözlerimiz Ve Anlamları Nasıldır,Ders Notlarım,Türkçe Dersleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Bilmemek Ayıp Değil, Öğrenmemek Ayıptır Atasözü Ne Anlama Gelmektedir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz