---< Sponsor Bağlantı >---

BİLGİ FELSEFESİ NEDİR, BİLGİ FELSEFESİ KAVRAMLARI NELERDİR?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


BİLGİ FELSEFESİ NEDİR, BİLGİ FELSEFESİ KAVRAMLARI NELERDİR, BİLGİ FELSEFESİ NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

 

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Felsefenin bir dalı ve insan bilgisinin yapısını ve geçerliliğini ele alan koluna bilgi felsefesi denilmektedir.  Belli bir bilgi türünü değil de, bilen özne ile bilinen obje arasındaki ilişkiyi ortaya koyan bilgi sürecini genel olarak ele almaktadır.  Bu süre içerisinde tüm öğeleri incelemektedir. İnsanların sahip olduğu akıl, sezgi gibi yetileri  insan zihninde olup olmadığı, eğer varsa görünüşleri ve ötesindeki varlığı bilmemize olanak sağlayıp sağlayamacağını gibi problemler ve bunların çözümlerini araştırmaktadır.

BİLGİ FELSEFESİ NEDİR,

BİLGİ FELSEFESİ NEDİR,

------- Sponsorlu Reklamlar -----

   Bilgi Teorisinin Temel Kavramları Nelerdir

Doğruluk

Temellendirme

a) Doğruluk : Bir düşünceyi  ifade eden yargının gerçek ile uyuşmasıdır. Bilginin nesnesiyle çakışmasıdır.

b)  Gerçeklik:  Bir varoluş tarzını belirtmektedir. Varlığın insan zihninden bağımsız olarak var oluşunu temsil etmektedir. Su, Dünya, ağaç, çiçek, böcek  varolan birer gerçekliklere  örnektir

c) Temellendirme:  İiddiayı savunmaya yönelik olarak mantıksal gerekçelerin meblağlılık içinde ortaya konulmasıdır. Bilginin insan zihninde doğuştan bulunduğunu müdafaa eden bir feylesof, bu görüşünü temellendirmek vaziyetindedir.


- BİLGİ FELSEFESİ NEDİR, BİLGİ FELSEFESİ KAVRAMLARI NELERDİR? admin tarafından 24 Temmuz 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
BİLGİ FELSEFESİ NEDİR, BİLGİ FELSEFESİ KAVRAMLARI NELERDİR? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz