---< Sponsor Bağlantı >---

Bıçak Nedir, Bıçak İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Bıçak Nedir, Bıçağın Tarihçesi Nasıldır, Bıçak İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır?

Genel Kültür Bilgi konularında kısa olarak  sizlere Bıçak  Nedir, Kaşığın tarihçesi ve Bıçak  ilk kimler tarafından bulunmuş ve kullanılmıştı. Bıçak konusunda Kısaca Bilgi vermek isteriz. Bıçak konusunda çok fazla ayrıntıya girmeden kısaca açıklamak istemekteyiz.bıcak-nedir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Evimizin ihtiyacı olan ve her şekilde kullandığımız ve olmazsa olmazlarımızdan olan bıçak nasıl ve ne zaman bulunmuştur, hiç merak ettiniz mi?

Bıçak, çakmak taşının iyice yontularak yassı ve keskin  biçim almasıyla yapılmıştır. Bıçağın bulunuşu günümüzden 25 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bıçak ilk silah olarak kullanılmış ve  hem de el aleti  olarakta kullanılmaya başlanmıştır.  Sonraları ise  Bronz ve demir çağlarında metal bıçaklar yapılmıştır. Sonraları ise bıçağın uç kısımlarına elde rahatça tutulabilmesi için sap takılmıştır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Zaman içerisinde bıçak  yapımında çeşitli madenler kullanılmıştır. Önceleri silah olarak kullanılan bıçak günümüzde mutfaklarda yemek yapmak için kullanılmaktadır.


- Bıçak Nedir, Bıçak İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır? admin tarafından 30 Nisan 2014 tarihinde , 5n- 1k Konuları,Vikipedi kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Bıçak Nedir, Bıçak İlk Kimler Tarafından Bulunmuş Ve Kullanılmıştır? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz