---< Sponsor Bağlantı >---

Beyaz Küre Nedir, Beyaz Küreyi Hangi Gıdalar Yükseltir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Beyaz Küre Nedir, Beyaz Küreyi Hangi Gıdalar Yükseltir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Özellikle kanser hastaları aldıkları kemoterapi sonrasında vücudun bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla beyaz küreleri düşmektedir. Nedir bu beyaz küre kısaca sizlere açıklamak isteriz.

Beyaz Küre vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yaramaktadır. Kanda bulunur   ve  akyuvar olarak da isimlendirilmektedir. Beyaz kan hücresinin azlığı vücudun enfeksiyonlara karşı dayanıksız kalmasına ve vücudun bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olmaktadır.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Vücudumuzu işgal eden ve ciddi enfeksiyon hastalıklarına kadar sorun yaratan virüs, bakteri gibi zararlı organizmalara karşı beyaz kan hücresi bizi korumaktadır. Kanda beyaz küre eksikliğini gidermek için beyaz küreyi yükselten besinler tüketmekte fayda var.Beyaz Küre Nedir, Beyaz Küreyi Hangi Gıdalar Yükseltir

 Bu besinlerin başında da dut pekmezi gelmektedir. Dut pekmezi günde bir çorba kaşığı kadar içildiğinde hem çok faydalı hem de beyaz küreyi yükseltmektedir.

 

Bundan Başka Beyaz kürenin yükselmesini sağlayan besinler şunlardır:

Vitaminler; A, E, C, B6, folik asit

Nükleotidler

Arjinin

Glutamin

Önemli Hatırlatma : Beyaz küreyi yükseltmek için mutlaka ve mutlaka bir hekim tavsiyesini almalı ve hekim kontrolü altında tedavisi uygulanmalıdır.


- Beyaz Küre Nedir, Beyaz Küreyi Hangi Gıdalar Yükseltir? admin tarafından 5 Mart 2014 tarihinde , Genel,Kanser,Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Beyaz Küre Nedir, Beyaz Küreyi Hangi Gıdalar Yükseltir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz