---< Sponsor Bağlantı >---

Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalıyız?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalıyız, Bel Bölgesi Nasıl İnceltilir?

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bir çok bayan ince bellere sahip olmak ister. Bunun için diyet yaparlar uğraşıp dururlar ama bel bölgesini inceltmek için diyetin yanında spor yapmakta gereklidir. Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalıyız kısaca cevaplandırmaya çalışacağız.

Karın bölgesinde olduğu gibi beli inceltici özel bir beslenme modeli de yoktur. Tek kaide yeterli ve balanslı beslenmektir. Vücudun ihtiyacından biraz daha aşağı indirildiği vakit, hem de hedef bel bölgesine yönelik aeorbik dayanıklılık, hem de adale dayanıklılığı için direnç egzersizleri yapıldığı zaman toparlanabilir

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Bel bölgesini inceltmeyi düşünen kişiler bunu değişik yollar uygulayarak gerçekleştirebilir. Bel bölgesi ölçülerini ideal ölçülere getirmek aslında çok zor değildir. Ancak biraz gayret sarf etmek ve bunu gerçekleştirmek için sabırlı olmak gerekir. Tüketilen besinlerden dolayı vücuda alınmış olan yağlar, daha çok bel bölgesinde depolandığından, bu sebeple bel bölgesinde kalınlaşma alana gelir. Beli inceltmek ve orantılı bir vücuda sahip olmak için uygulanması şart olan yolları inceleyecek olursak, aşağıdaki neticelere erişebiliriz.

Bel inceltme yolları nedir?Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalıyız

Masaj yapmak: Masaj kremlerinden istifade ederek, bel bölgesine uygulanacak masaj sayesinde, belde incelme gerçekleşecektir. Bunun yanında masaj aletlerinin yardımıyla, vücutta fazlalıkların oluştuğu bölgelere ve bilhassa bel bölgesine masaj yapmak, bel incelmesi için faydalı olur. Masaj kan dolaşımını hızlandırdığından hücrelerin aktif hale gelmesini sağlar. Uygulanan masaj sindirim sistemini harekete geçireceğinden kabızlığın önlenmesine yardımcı olur.

Egzersiz yapmak: Bel inceltme metotları arasında gösterebileceğimiz egzersiz çalışmaları, bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Bilhassa sabah uyandıktan sonra, aç karnına uygulanacak mekik ve esneme hareketleri bel bölgesinde incelme isteyenlere yararlı olacaktır. Evde kendinizin yapacağı kolay uygulamaları ve bel çevirme hareketlerini fazla güç sarf etmeden ve sıkılmadan yapabilirsiniz. Bu kolay hareketleri düzenli bir şekilde uygularsanız, bel bölgenizde gözle fark edilecek bir incelme gerçekleşecektir.

Daha az yemek yemeye çaba etmek: Öğün sayısını fazlalaştırarak, sık ve az yemek yemeye çaba edin. Ayrı olarak yemekleri büyük porsiyonlar yerine daha küçük porsiyonlarda yemeye dikkat edin. Porsiyonları ne kadar küçük meblağsanız, midenizin daha rahat çalışmasına yardımcı olacak ve mide büyüme problemi yaşamayacaksınız. Bu uygulama sayesinde açlık hissi duymayacaksınız. Kilolu kişilerin en ehemmiyetli meselesi mide genişlemesidir. Bu sebep onların daha fazla yemek yemesine kapı aralamaktadır.

Plates yapmak: Bel bölgesini inceltmek ve en güzel neticesi alabilmek için yapabileceğiniz en güzel sporlar arasında olan Plates yapmayı savsaklamamalısınız. Plates vücudu hızlı bir biçimde şekle sokan ve şuurlu bir şekilde yapıldığında belde incelme sağlayan bir spordur. Plates programlardan ve internetten kolaylıkla izleyerek, hanede tek başına uygulanabilir.

Ev işi yapmak: Hane işi yapmak, kadınların günlük aktiviteleri arasındadır. Özellikle hanede yerleri silerken paspas sapını kullanıp, bel bölgenizi kolayca çalıştırabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Bu hareketi yaparken harcadığınız kalori miktarı yüksek olur. Ancak daimi hanede fazla abur cubur besinler tüketmek, harcanan kaloriden fazlası almak çabalarınızı boşa çıkarabilir. Evde her açlık hissedenler mevsim meyvelerinden tüketerek açlıklarını bastırılabilir ve bu şekilde bel bölgesinde incelme sağlayabilirsiniz.

Oklava Çevirmek

Oturduğumuz yerde dik durup oklavayı omzumuza alıyoruz, oklava yoksa elleri ensede tutarak ve tam 90 derece durmadan biraz da geriye gittikçe sağa ve sola vücudumuzu esnetiyoruz. Bir tarafta soluk alıyoruz, diğer tarafta nefes veriyoruz. Başın dönmemesi için gözünüzü de kapatmamanız gerekiyor.

1-2 dakika bu hareketi yaparak, yan karın bölgesi dediğimiz beldeki yağların yanmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ayrı olarak yağın altındaki adaleler da güçlendirilerek sarkmaların da önüne geçiliyor.

 


- Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalıyız? admin tarafından 10 Mart 2014 tarihinde , Sağlık,Zayıflama Yöntemleri kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
Bel Bölgesini İnceltmek İçin Ne Yapmalıyız? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz