---< Sponsor Bağlantı >---

Baldıran Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?


---- Sponsorlu Bağlantılar ---


Baldıran   Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir?

Baldıran  Nedir, Baldıran Otu Nerelerde Yetişir, aldıran Faydaları Nelerdir, Baldıran Otunun  Tıptaki İsmi Nedir?

Şifalı bitkileri tanıtmaya devam ediyoruz. Hangi bitki hangi hastalığa iyi gelmektedir, Faydaları ve zararları nelerdir, kısaca açıklamak isyeriz.

------- Sponsorlu Reklamlar -----

Baldıran Otu  :  Maydanozgiller familyasındandır. Daha çok  nemli yerlerde yetişmektedir. Boyu , 1-2 metre arasında ama  zehirli bir bitkidir. Yaprakları büyük ise  gövdesinden  kalındır. Saplarının alt kısmı ise erguvani renktedir. Haziran aylarında beyaz çiçekler açmaktadır.   Baldıran kötü bir kokusu olan ve zehirli bir bitkidir.

Baldıran  Tıptaki Adı: Ağuotu, Conium maculatum, Ciques, Hemlock

------- Sponsorlu Reklamlar -----

baldiran-otü-nedir

Baldıran  Faydaları :  Baldıran otunu  Kaynatılıp lapasını  şişlik üzerine konursa şişliği indirmeye ve  romatizma  gelmektedir.

Çay şeklinde  kaynatılıp içilmeye bir süre  devam edilirse göğüs ve akciğerde bulunan kan, safra, balgam  attırır.

Göğüs ağrısına, öksürüğe, nefes darlığına, idrar söktürmeye faydalıdır. Zehirli olduğu için işin doktor kontrolünde kullanılmalıdır.


- Baldıran Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? admin tarafından 5 Nisan 2014 tarihinde , Alternetif Tıp Önerileri,Sağlık,Şifalı Bitkiler Ve Faydaları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
Baldıran Nedir, Nerelerde Yetişir, Faydaları Nelerdir? isimli bu konuyu ;> Google'de Ara - BlogSearch'te Ara - Buzzzy'de Ara - Twitter'da Ara - Bing'te Ara

Sende Yorum Yaz